Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Ramosaj: Presidenti duhet të jetë person që ka dëshmi se e do vendin dhe që nuk tradhton

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj ka komentuar profilet e disa prej figurave politike në Kosovë.

  Lavdatat më të mëdha i ka ndarë për kryetarin e partisë së tij, Ramush Haradinajn për të cilën thotë se vjen nga një e kaluar legjendare.

  “Ramushi është lideri më unifikues që e ka Kosova. Është njeri tepër i drejtë dhe i sinqertë dhe është mjaft i kujdesshëm në fjalorin politik edhe për rivalët politik…Për mua si qytetar i këtij vendi më interesojnë dy gjëra që t’i ketë presidenti: Duhet të jetë një figurë që ka dëshmuar se e do këtë vend e që ka sakrifikuar për këtë vend dhe një person që nuk bënë tradhti për këtë vend. Këto kritere për mua më së miri i përmbush Ramush Haradinaj”, tha ai në “Personale”.

  I pari i Deçanit ka fjalë të mëdha edhe për vëllain e Ramushit, Dautin për të cilin thotë se është luftëtari më i madh që e ka njohur.

  Ramosaj duke folur për figurën e Hashim Thaçit, thotë se e kaluara e tij është për t’u admiruar qysh kur ishte student.

  “Edhe si politikan brenda Kosovës ka qenë i mirë. Ruaj respekt të veçantë për presidentin Thaçi”.

  Duke folur për figurën e Abin Kurtit, Ramosaj thotë se është person me intelekt të veçantë por ka një dëshirë në lidhje me të.

  “Dua që Kurti të relaksojë diskursin e shprehjeve në politikën e Kosovës, sepse ky e ka fillua këtë diskurs dhe ky mund ta ndal. Për momentin nuk na duhet diskursi përçarës në Kosovë”, deklaroi më tej Ramosaj.

  Stresi thotë se Vivien s’ka fuqi pa Getinjon, pajtohet Lugati
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Deputetja dhe përfaqësuesja e platformës “Liria ka emër”, Eliza Hoxha”, ka folur në lidhje me “Marshin për Drejtësi”, që do të mbahen...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i partisë Guxo, Faton Peci ka thënë se partia e tij, që është në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, pajtohet me marrëveshjen...
  Lajme31 Mars 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë reshje shiu,...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Unionit Shqiptar në Kroaci, Esat Çollaku, ka thënë se ka parë një mobilizim të jashtëzakonshëm përpara fillimit të “Marshojmë për...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës e ka cilësuar rritjen e çmimit të energjisë si të padrejtë e të papërballueshëm për qytetarët. Në faqen...
  Lajme31 Mars 2023
  Sa herë që dilte nga shtëpia, me vete merrte edhe biçikletën. Fundjavën që lamë pas, atë e la në vendin e zakonshëm,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Shqiptarja Zenepe Uruci, 56 vjeçe u vra pasditen e djeshme në Itali nga bashkëshorti i saj Xhafer Uruci, 62 vjeç. Shqiptari e goditi 5...
  Vip31 Mars 2023
  Donald Veshaj ka thumbuar Olta Gixharin por edhe Efin për eksperiencën e tyre në Big Brother Vip Albania. Në programin që drejtohet...
  Ekonomi31 Mars 2023
  Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi në mes të dy prodhuesve më të mëdhenj të energjisë elektrike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.