×
 • Lajme
 • Lajme

  Rama dhuron gjak me rastin e Ditës së Dëshmorëve të Prishtinës

  FrontOnline
  18 Prill 2024

  Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka dhuruar gjak, me rastin e Ditës së Dëshmorëve të Prishtinës.

  Rama ka thënë se kontributi dhe vetmohimi i tyre shtruan hapat e palëkundshëm drejt lirisë që trashëgojmë sot.

  “Në Ditën e Dëshmorëve të Prishtinës, u përulemi me respekt të gjithë atyre që sakrifikuan gjithçka për lirinë e kombit tonë. Kontributi dhe vetmohimi i tyre shtruan hapat e palëkundshëm drejt lirisë që trashëgojmë sot. Ky gjest simbolik i dhurimit të gjakut, le të reflektojë në frymën e bashkimit dhe solidaritetit”, ka shkruar Rama.

  Ambasadorja e parë e Izraelit në Kosovë, e impresionuar me punën në Comodita
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Në Parkun e Inovacionit dhe Trajnimeve në Prizren, është hapur edicioni i dytë i Festivalit të Shkathtësive Digjitale, ku qindra studentë po...
  Lajme25 Maj 2024
  Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka njoftuar të gjithë qytetarët e Kosovës, se është normalizuar qarkullimi në pikat kufitare me Serbinë. Kjo...
  Lajme25 Maj 2024
  Sot rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër e moshës 19-vjeçare, e cila...
  Të tjera
  Lajme25 Maj 2024
  Haradinaj kujton heroin Fadil Nimani: ishte i pari në rezistencë e aksione, kudo që e kërkonte nevoja Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë...
  Sport25 Maj 2024
  Ballkani dhe Prishtina kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 36-të në Albi Mall Superligën e Kosovës....
  Lajme25 Maj 2024
  Në shënim të përfundimit të procesit të Regjistrimit të Popullsisë, Ekonomive Familjare dhe Banesave në Kosovë, i nisur më 5 prill 2024,...
  Lajme25 Maj 2024
  Është arrestuar një person në flagrancë për vjedhje të rëndë në Ferizaj në një lokal afarist. Rasti ka ndodhur dje rreth në...
  Lajme25 Maj 2024
  Sot gjatë ditës janë paralajmëruar protesta në Serbi, përkatësisht në zonën afër pikë-kalimit kufitar me Kosovën, në Jarinjë. Aktualisht situata është e...
  Lajme25 Maj 2024
  Sa herë që bie shi, shumë pjesë të Prishtinës bllokohen nga uji, sidomos disa rrugë ku veturat nuk mund të kalojnë. Situatë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.