×
 • Sport
 • Sport

  Publikohet renditja e re e FIFA-s, kjo është pozita e re e Kosovës

  FrontOnline
  19 Nëntor 2021

  Përfaqësuesja e Kosovës është ngjitur për dy pozita në renditjen e re të FIFA-s.

  Nga vendi i 113-të, Kosova është ngritur në vendin e 111-të, ani pse rezultatet e fundit nuk ishin shumë të dëshirueshme.

  “Dardanët” janë ngritur për dy vende pas ndeshjeve të nëntorit, ku fillimisht u befasuan nga Jordanian në “Fadil Vokrri” në një përballje miqësore.

  Pastaj, barazuan me Greqinë në Athinë me rezultat 1-1, ndeshje kjo e fundit për kualifikimet e Kampionatit Botëror “Katari 2022”.

  Gjithashtu, lëvizja e ekipeve bëhet edhe në varësi pë paraqitjeve të kundërshtarëve, anaj janë një varg rrethanash të cilat ndikojnë në rankimin e kombëtareve.

  Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit
  Nga Rubrika
  Sport21 Korrik 2024
  Skuadra e Major League Soccer, LA Galaxy ka mbyllur transferimin e legjendës së Borussia Dortmund, Marco Reus, sipas Fabrizio Romano. Të dy...
  Sport21 Korrik 2024
  Liverpooli është futur në bisedime për me zëvendës-kapitenin Trent Alexander-Arnold për të zgjatur kontratën, i cili ka tërhequr së fundmi interesimin nga...
  Sport21 Korrik 2024
  Lionel Messi ditë më parë ka fituar Copa America me Kombëtaren e Argjentinës dhe ky trofe është shumë i veçantë për të....
  Të tjera
  Lajme21 Korrik 2024
  Liridona Shala, bashkëshortja e Faton Hajrizit i cili u vra nga policia serbe, pas dyshimeve për vrasjen e një efektivi në Serbi,...
  Lajme21 Korrik 2024
  Shefja e diplomacisë kosovare, Donika Gërvalla Schwarz, ka reaguar pasi presidenti amerikan , Joe Biden, ka njoftuar për tërheqjen e tij nga...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka publikuar një video nga vizita e saj Akademinë Ushtarake Mbretërore Sandhurst në Mbretërinë e Bashkuar. Osmani...
  Lajme21 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka bërë të ditur se Universiteti i Prishtinës ka shënuar me ngritjen më të madhe dhe renditjen...
  Lajme21 Korrik 2024
  Artan Hajrizi, vëllai i Faton Hajrizit që u vra nga autoritete serbe ka njoftuar se nuk do të ketë të pame lidhur...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidenti amerikan, Joe Biden, ka njoftuar se është tërhequr nga kandidatura për t'u rizgjedhur në krye të Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.