×
 • Sport
 • Sport

  Publikohet 12-shja e Kosovës

  FrontOnline
  18 Nëntor 2021

  Përzgjedhësi i Kosovës, Christos Marmarinos së bashku me shtabin teknik ka përzgjedhur 12 basketbollistët për ndeshjen me Norvegjinë, kurse ndaj Danimarkës, ekipit do t’i bashkohet edhe Mikaile Tmusiq, i cili ndaj Norvegjisë nuk do të luajë për arsye personale, përcjell FrontOnline.

  Kosova do të përballet me Norvegjinë në udhëtim më 25 Nëntor, kurse më 28 Nëntor, zhvillohet përballja ndaj Danimarkës në Prishtinë.

  Të dy këto ndeshje zhvillohen në kuadër të parakualifikimeve për FIBA Eurobasket 2025.

  Basketbollistët e Kosovës në fundjavë (të shtunën dhe të dielën) do të stërviten në Marigona Rezidencë, ndërsa më 22 Nëntor do të udhëtojnë drejt Norvegjisë.

  12 shja e përzgjedhur:

  Arti Hajdari
  Valon Bunjaku
  Meriton Ismaili
  Erjon Kastrati
  Dardan Berisha
  Samir Zekiqi
  Drilon Hajrizi
  Muhamedali Janjeva
  Denis Zenelaj
  Dion Sheqiri
  Gëzim Morina
  Fisnik Rugova./FrontOnline/

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Sport13 Korrik 2024
  Talenti i Spanjës, Lakime Yamal i ka dhënë merita të mëdha bashkëlojtarit të tij te kombëtarja, Rodri, të cilin e ka cilësuar...
  Sport13 Korrik 2024
  Anglia do të synojë të bëjë edhe më shumë histori të dielën, kur do të ballafaqohet me Spanjën në finale të Kampionatit...
  Sport13 Korrik 2024
  Ylli botëror Cristiano Ronaldo po shijon pushimet me familjen pas angazhimeve në Euro 2024. Ai ka postuar disa video dhe foto në...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Ministria e Infrastrukturës, Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka bërë të ditur se ka marrë masa idhur me qarkullimin e automjeteve në vend...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Një depo nafte është përshirë nga zjarri në rajonin juglindor rus të Rostovit, pas një sulmi ukrainas me dronë mëngjesin e 13...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryetari aktual i Bujanocit, Nagip Arifi edhe pas mbajtës së zgjedhjeve të 3 qershorit, thotë se nuk janë mundësitë që shqiptarëve t’iu...
  Kronika13 Korrik 2024
  Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur dje në fshatin Popolan të Suharekës. I dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa viktima në...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, vizitoi për ngushëllime sot familjen Dehari në fshatin Sllupçan të Kumanovës. I shoqëruar nga ministra...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, u takua me kryeministrin e ri britanik Keir Starmer javën e kaluar në samitin e NATO-s në Uashington,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.