×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Protesta e opozitës në Shqipëri, mbi 1000 policë në terren

  FrontOnline
  20 Shkurt 2024

  Forca të shumta policie janë stacionuar përreth Kryeministrisë, teksa mbështetësit e opozitës po protestojnë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në tubimin e parë kombëtar, që pas bashkimit të Rithemelimit me deputetët e grupit Bardhi.

  Raportohet se linja e parë e kordonit do të përbëhet nga efektivë të 6 Komisariateve të policisë së kryeqytetit.

  Por, ndryshe nga protestat e tjera vërehet një numër i shtuar i efektivëve të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë, të cilët janë stacionuar menjëherë poas kordonit në rreshtin e dytë.

  Po ashtu bie në sy fakti se të gjithë automjetet e shpërndarjes së turmave ndodhen në pjesën e oborrit të Kryeministrisë.

  Në krah të Kryeministrisë qëndrojnë përveç forcave të FNSH-së dhe ato të repartit “Shqiponja”.

  Piramida ndërkohë po shërben si një vend ku një pjesë e qytetarëve janë mbledhur për të ndjekur protestën, ndërsa përreth saj ka forca të shumta policie dhe efektivë civilë, të angazhuar në mbarëvajtje të rendit.

  Sakaq, ende nuk ka një orar të saktë se kur protesta do të përfundojë. Ajo çka dihet është se pavarësisht mungesës së liderit të PD-së së Rithemelimit, Sali Berisha, figurat më të larta si Gazment Bardhi dhe Flamur Noka kanë paralajmëruar një tubim masiv dhe paqësor, që do të shërbejë për të matur forcat me qeverinë Rama./A2 CNN

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Ndihmëssekretari i Byrosë për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike i Departamentit të Shtetit Amerikan, James O’Brien, nesër do qëndrojë në Beograd. Ai madje...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Ka dështuar për të tretën herë, nisja e gjyqit të themelit për 19 të pandehurit në dosjen e ashtuquajtur si “Plumbi i...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Ogranizata e Kombeve të Bashkuara kanë dënuar shkatërrimin e qëllimshëm të pajisjeve mjekësore të Gazës, shkruan BBC, përcjell klankosova.tv “Misionet e fundit...
  Të tjera
  Ekonomi19 Prill 2024
  Shqipëria ka njohur një rritje të fortë të importit të fruta-perimeve gjatë këtij viti. Të dhënat tregojnë, se Shqipëria bleu rreth 70...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Ogranizata e Kombeve të Bashkuara kanë dënuar shkatërrimin e qëllimshëm të pajisjeve mjekësore të Gazës, shkruan BBC, përcjell klankosova.tv “Misionet e fundit...
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi ka thënë se stërvitjet ushtarake të Serbisë, të quajtura “Vorbulla 2024”, paraqesin shqetësim për institucionet...
  Lajme19 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Ferizaj një shtetas të Maqedonisë së Veriut, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Policia suedeze ka qëlluar dhe arrestuar një burrë që dyshohet se ka plagosur tre gra me një objekt të mprehtë në Vasteras,...
  Lajme19 Prill 2024
  Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë në ofrimin e informatave, të cilat do...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.