Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Propozohet që hapësira tek Fakulteti Teknik në kryeqytet të mbetet park

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Hapësira tek objekti i Fakultetit Teknik në lagjen “Bregu i Diellit” në kryeqytet, në cilën është planifikuar nga Komuna e Prishtinës, që të ndërtohen objekte përcjellëse të këtij fakulteti, është propozuar që të mbetet park.

  Propozimi është bërë nga komisioni për zhvillimin e diskutimit publik për planin rregullues të hollësishëm për këtë zonë.

  Ky komision propozon gjithashtu që në këtë hapësirë të mbillen drunj të lartë ndërsa objektet e planifikuara që të ndërtohen në hapësirën përballë objektit ekzistues – Fakultetit Teknik.

  Propozimi në fjalë pritet t`i dërgohet për shqyrtim Drejtorisë së Planifikimit Strategjik dhe Zhvillim të Qëndrueshëm dhe ekipit hartues të komunës së Prishtinës.

  Komisioni është caktuar me vendim të kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti.

  Nga 10 janari fillojnë reduktimet, këto vende do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Deputetja dhe përfaqësuesja e platformës “Liria ka emër”, Eliza Hoxha”, ka folur në lidhje me “Marshin për Drejtësi”, që do të mbahen...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i partisë Guxo, Faton Peci ka thënë se partia e tij, që është në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, pajtohet me marrëveshjen...
  Lajme31 Mars 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë reshje shiu,...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Unionit Shqiptar në Kroaci, Esat Çollaku, ka thënë se ka parë një mobilizim të jashtëzakonshëm përpara fillimit të “Marshojmë për...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës e ka cilësuar rritjen e çmimit të energjisë si të padrejtë e të papërballueshëm për qytetarët. Në faqen...
  Lajme31 Mars 2023
  Sa herë që dilte nga shtëpia, me vete merrte edhe biçikletën. Fundjavën që lamë pas, atë e la në vendin e zakonshëm,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Shqiptarja Zenepe Uruci, 56 vjeçe u vra pasditen e djeshme në Itali nga bashkëshorti i saj Xhafer Uruci, 62 vjeç. Shqiptari e goditi 5...
  Vip31 Mars 2023
  Donald Veshaj ka thumbuar Olta Gixharin por edhe Efin për eksperiencën e tyre në Big Brother Vip Albania. Në programin që drejtohet...
  Ekonomi31 Mars 2023
  Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi në mes të dy prodhuesve më të mëdhenj të energjisë elektrike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.