Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Projeksioni final i CNN: Biden 306, Trump 232

  FrontOnline
  2 vite më parë

  CNN ka publikuar projeksionin e rezultatit final të zgjedhjeve presidenciale në SHBA ku Joe Biden del fitues me 306 vota të Kolegjit Zgjedhor.

  CNN ka publikuar projeksionin e rezultatit final të votave të Kolegjit Zgjedhor në zgjedhjet presidenciale në SHBA.

  Kandidati demokrat Joe Biden del fitues me 306 vota kundrejt tanimë ish presidentit Donald Trump i cili mblodhi 232 vota të Kolegjit Zgjedhor.

  CNN raporton se Biden do të jetë presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

  20 votat elektorale nga Pennsylvania ia siguruan Bidenit arritjen në shifrën e totalit prej 270 të nevojshme për të fituar zgjedhjet presidenciale në SHBA.

  Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Deputetja dhe përfaqësuesja e platformës “Liria ka emër”, Eliza Hoxha”, ka folur në lidhje me “Marshin për Drejtësi”, që do të mbahen...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i partisë Guxo, Faton Peci ka thënë se partia e tij, që është në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, pajtohet me marrëveshjen...
  Lajme31 Mars 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë reshje shiu,...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Unionit Shqiptar në Kroaci, Esat Çollaku, ka thënë se ka parë një mobilizim të jashtëzakonshëm përpara fillimit të “Marshojmë për...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës e ka cilësuar rritjen e çmimit të energjisë si të padrejtë e të papërballueshëm për qytetarët. Në faqen...
  Lajme31 Mars 2023
  Sa herë që dilte nga shtëpia, me vete merrte edhe biçikletën. Fundjavën që lamë pas, atë e la në vendin e zakonshëm,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Shqiptarja Zenepe Uruci, 56 vjeçe u vra pasditen e djeshme në Itali nga bashkëshorti i saj Xhafer Uruci, 62 vjeç. Shqiptari e goditi 5...
  Vip31 Mars 2023
  Donald Veshaj ka thumbuar Olta Gixharin por edhe Efin për eksperiencën e tyre në Big Brother Vip Albania. Në programin që drejtohet...
  Ekonomi31 Mars 2023
  Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi në mes të dy prodhuesve më të mëdhenj të energjisë elektrike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.