[wp-story]

Kronika

Prishtinë: Burri e rrah gruan dhe djalin

Prishtinë: Burri e rrah gruan dhe djalin
10:30 | 06 Prill 2021

Një person është arrestuar pasi në ndikim të alkoholit  kishte ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes dhe djalit të tij të cilëve i ka shkaktuar edhe  lëndime trupore.

Sipas Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur rreth orës 00:10 në Prishtinë. Siç thuhet në raport të lënduarve  i  është ofruar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Prishtinë, 06.04.2021 – 00:10.” I dyshuari mashkull kosovar nën ndikim të alkoolit ka ushtruar dhunë në familje duke sulmuar  gruan dhe djalin e tij. Viktimave ju është ofruar ndihma mjekësore. Ndërsa  i dyshuari është  arrestuar  dhe me urdhër të prokurorit dërgohet në mbajtje. Rasti nën  hetime”,thuhët në raportin e policisë.  

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera