[wp-story]

Lajme

Prishtina sonte prin me ajrin më të ndotur në botë

Prishtina sonte prin me ajrin më të ndotur në botë
22:39 | 22 Shkurt 2021

Natën e sotme niveli i ajrit në Prishtinë është më i keqi në mbarë botën.

Sipas IQAir, niveli i ajrit në Prishtinë është më i keqi dhe lë pas vetës Sofian e Bullgarisë dhe Kolkatën e Indisë.

Pas këtyre vendeve për nga cilësia e keqe e ajrit rradhiten: Dhaka e Bangladeshit, LAhore e Pakistanit dhe Dehli i Indisë.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera