×
 • Hulumtime
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Presidenti Thaçi e punësoi nipin në Telekom

  FrontOnline
  26 Gusht 2019

  Drilon Thaçi, nipi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi (djali i vëllaut) dhe Vesmira Haradinaj, kunata e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka disa muaj që punojnë bashkërisht në departamentin e marketingut të Telekomit të Kosovës, raporton portali “Front Online”.

  Kryeshefi ekzekutiv i Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi, ka konfirmuar për portalin “Front Online” se Drilon Thaçi, siç ka thënë ai, ka kohë që punon nëTelekom si zyrtar i marketingut.

  “Kolegu në fjalë ka kohë që punon në Telekom si zyrtar i marketingut”, ka thënë Istrefi.

  Portali “Front Online” ka mësuar se nipi i presidentit Hashim Thaçi është “rehatuar” në Telekom gjatë mandatit të ish-kryeshefit, Agron Mustafa.

  Ndërsa kunata e ish-kryeministrit Ramush Haradinaj është punësuar gjatë mandatit të këtij të fundit në Qeverinë e Kosovës.

  Në Telekomin e Kosovës viteve të fundit janë punësuar qindra militantë partiak, ndonëse ndërmarrja ka vite që operon me bilanc negativ dhe po përballet me gjendje të rëndë financiare.

  Mediet kanë raportuar për punësime të vazhdueshme politike në Telekom, duke përfshirë këtu ish-anëtarin e Bordit të Telekomit, Osman Ejupi, i cili punësoi katër familjarë në këtë ndërmarrje dhe për shkak të presionit publik u detyrua të japë dorëheqje nga detyra.

  Familjarë në Telekom së fundi ka punësuar edhe ish-deputeti i AAK-së, MuharremNitaj, ish-deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku, etj.

  Përndryshe, në Departamentin e marketingut në Telekom, ku punojnë nipi i presidentit dhe kunata e ish-kryeministrit, janë angazhuar mbi 120 veta, numër ky shumë i madh marrë për bazë  gjendjen financiare që ndodhet kompania publike. /Front Online/

   

  Çmime më të lira të naftës dhe oferta fantastike në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Ekonomi27 Shkurt 2024
  Në Bruksel ka përfunduar takimi i përbashkët mes ekspertëve financiarë të Kosovës dhe Serbisë, nën ndërmjetësimin e emisarit evropian për dialogun, Mirosllav...
  Ekonomi27 Shkurt 2024
  Ish-zv/guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fatmir Gashi ka deklaruar se çështja e dinarit nuk është dashtë të bëhet pjesë e dialogut....
  Ekonomi27 Shkurt 2024
  Kosova dhe Serbia sot kanë zhvilluar një takim në Bruksel. Të dyja palët i ka mbledhur i dërguari i BE-së për dialogun,...
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Asamblistja e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Komunën e Prishtinës, Jeta Rafuna, ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje se kanë bashkëpunuar sot me PDK-në...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Ish-oficeri i forcave speciale të Shqipërisë, Gëzim Çela, i njohur ndryshe si “Baroni” do të ekstradohet nga Kosova në Shqipëri për të...
  Vip27 Shkurt 2024
  Ditën e sotme Ilnisa është zgjuar mjaft e mërzitur dhe ka vendosur të qëndrojë vetëm në oborr. Në një moment ajo ka...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Në një video të siguruar nga RTK, Millan Radoiçiqi, udhëheqësi i agresionit të grupit terrorist të armatosur të Serbisë më 24 shtator...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për ndalimin e dinarit ndonëse nuk e quan të “keq”, megjithatë për ish-diplomatin Blerim Canaj, i...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kryetari i LDK’së, Lumir Abdixhiku, ka pritur në takim emisarin gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin. LDK ka njoftuar se në takim...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.