×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Policia suedeze plagos dhe arreston një burrë pasi sulmoi tre gra

  FrontOnline
  19 Prill 2024

  Policia suedeze ka qëlluar dhe arrestuar një burrë që dyshohet se ka plagosur tre gra me një objekt të mprehtë në Vasteras, një qytet në Suedinë qendrore.

  Gratë, të moshës midis 65 dhe 80 vjeç, u dërguan në spital, tha policia në faqen e saj të internetit, raporton The Guardian, transmeton Klankosova.tv.

  “Policia arrestoi një burrë në afërsi të vendit të ngjarjes”, thuhet në deklaratë. “Në lidhje me arrestimin e tij u krijua një situatë dhe një punonjës policie qëlloi me armë. Burri është plagosur dhe është dërguar në spital, nuk dihet gjendja e tij.”

  Gazeta Aftonbladet tha se burri ishte i armatosur me thikë në momentin e arrestimit. Dy nga tre gratë ishin në gjendje të rëndë, por stabile, dhe e dyshuara ishte qëlluar në këmbë, raportoi ajo.

  Raportohet se burri ishte rreth të 30-ave dhe i njohur për policinë, me precedentë penalë për vepra droge.

  KEDS tregon ku do të ketë nesër ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Sulmet e sotme të Rusisë në rajonin ukrainas të Kharkivit vranë një person dhe plagosën katër të tjerë, tha guvernatori i rajonit,...
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nesër do të zhvillojë takim me shqiptarët në Milano të Italisë. Kështu ka bërë të ditur vet...
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Presidenti i Serbisë, Alleksandar Vuçiq, ka takuar sot presidentin e Republika Sërpskas, Millorad Dodik. Siç njoftoi i pari i shtetit serb, në...
  Të tjera
  Sport25 Maj 2024
  Trajneri spanjoll, Xavi ka hapur zemrën për të treguar ndjenjat e tij pasi u shkarkua si trajner i Barcelonës para ndeshjes së...
  Ekonomi25 Maj 2024
  Masat e vëna nga BE-ja për Kosovën, kanë pasur ndikim të negativ në ekonominë e vendit, vlerësojnë drejtuesit e Odës Ekonomike dhe...
  Lajme25 Maj 2024
  Sot rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër e moshës 19-vjeçare, e cila...
  Lajme25 Maj 2024
  Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural Faton Peci, ka deklaruar se Promovimi i produkteve vendore ashte veprim patriotik. Gjatë së shtunës,...
  Lajme25 Maj 2024
  Komuna e Prishtinës i ka ndarë 110 mijë euro për Elzën Ujkani, motrën e deputetes së VV-së, Fjolla Ujkani e cila u...
  Lajme25 Maj 2024
  Pas paralajmërimit për protestë në Serbi, në Leposaviq vërehet prezencë më e madhe e Policisë së Kosovës dhe KFOR-it. Megjithatë situata në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.