Kronika

Policia hyn në tri shkolla të Skenderajt, gjen pesë thika të ndryshme tek gjashtë nxënës

Policia hyn në tri shkolla të Skenderajt, gjen pesë thika të ndryshme tek gjashtë nxënës
08:59 | 24 Nëntor 2021

Gjatë bastisjes në tri shkolla të mesme të Skenderajt, policia ka gjetur dhe konfiskuar pesë thika dhe një shufër metalike te gjashtë nxënës.

Lidhur me rastin është informuar edhe prokurori, ndërsa të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt

“Lidhur me rastin, me 23.11.2021 njësitet policore (në bazë të urdhër-kontrollit) gjatë bastisjes në tri shkolla të mesme, te gjashtë (6) persona të dyshuar meshkuj kosovarë- nxënës, kanë gjetur dhe konfiskuar pesë (5) thika të ndryshme dhe një shufër metalike.  Lidhur me rastin është informuar edhe prokurori, ndërsa të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt. Rasti duke u hetuar”, thuhet në raportin e policisë.

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera