×
 • Kronika
 • Kronika

  Policia gjen armë dhe municon në Zveçan dhe Leposaviq

  FrontOnline
  28 Maj 2024

  Policia e Kosovës ka zhvilluar një aksion Leposaviq, ku ka gjetur armë dhe municion.

  Në rastin e parë gjatë bastisjes së një shtëpie të një (mashkulli, kosovar), është gjetur dhe sekuestruar një pushkë gjuetie me shtatë fishekë për të cilat i dyshuari nuk kishte leje. Në konsultim me prokurorin i dyshuari është intervistuar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

  Derisa, në rastin e dytë është bastisur po ashtu edhe një shtëpi në pronësi të një (mashkulli, kosovar), është gjetur dhe sekuestruar një pushkë gjuetie, dy karikatorë dhe 115 fishekë për të cilat i dyshuari nuk kishte leje. Në konsultim me prokurorin i dyshuari është intervistuar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

  Kurse, në Zveçan i dyshuari mashkull kosovar ka dorëzuar në stacion policor dy armë të gjuetisë dhe një revole pa fishekë. Në konsultim me prokurorin rasti shkon në procedurë të rregullt.

  Afër 6500 banorë të Shalës së Bajgorës përfitojnë nga rrjeti i ri
  Nga Rubrika
  Kronika14 Qershor 2024
  Inspektorët kanë gjobitur me 200 euro një qytetar i cili ka hedhur nga makina në lagjen Bojanina. Kështu ka bërë të ditur...
  Kronika14 Qershor 2024
  Një grua është raportuar e zhdukur në Gjilan. Rastin në polici e ka lajmëruar një burrë i cili ka thënë se viktima...
  Kronika14 Qershor 2024
  Një grua ka njoftuar policinë në Gjakovë se është ngacmuar seksualisht nga një burrë. Policia bën me dije përmes raportit se i...
  Të tjera
  Lajme14 Qershor 2024
  Policia e Kosovës ka thirrur një konferencë të jashtëzakonshme për medie. Arsyeja e thirrjes ka të bëjë me operacionin e sotëm në...
  Lajme14 Qershor 2024
  Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca e ka paditur zëdhënësen e PSD-së, Natyra Kuçi, për ‘shpifje’ pasi kjo e fundit deklaroi se kreu...
  Lajme14 Qershor 2024
  Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Shemsedin Dreshaj, ka thënë se harmonizimi dhe funksionalizimi...
  Bota/Rajoni14 Qershor 2024
  Papa Françesku sfidoi të premten udhëheqësit e demokracive të pasura të botës që të mbajnë dinjitetin njerëzor në radhë të parë në...
  Lajme14 Qershor 2024
  Byroja Kosovare e Sigurimeve tashmë e ka drejtorin e ri ekzekutiv. Ndonëse për përzgjedhjen e tij, nuk ka pasur asnjë konkurs të...
  Sport14 Qershor 2024
  Teksa për pak orë do të fillojë edhe zyrtarisht kampionati evropian UEFA EURO 2024, diplomatët në Kosovë kanë organizuar një ndeshje futbolli...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.