×
 • Sport
 • Sport

  Përzgjedhësi i Portugalisë, Roberto Martinez, me fjalë të mëdha për Cristiano Ronaldon

  FrontOnline
  08 Dhjetor 2023

  Cristiano Ronaldo po përgatitet që të jetë në fushë në nivelin e tij më të lartë në Euro 2024 që do të mbahet vitin e ardhshëm, ndërsa për të fjalë të mira kishte përzgjedhësi i Portugalisë, Roberto Martinez.

  Sipas Martinez, ylli i madh e ka befasuar me mënyrën se si përfshin gjithë skuadrën në dëshirën për të triumfuar.

  “Ajo që më befason më shumë tek ai është uria që ka. Nuk kam parë kurrë një futbollist me kaq shumë eksperiencë që ka akoma një dëshirë kaq të fortë për të qenë më i miri në çdo stërvitje. Pastaj kjo ‘infekton’ edhe shokët e skuadrës”.

  “Për një 18-19 vjeçar është diçka e rëndësishme të vijë aty dhe të shohë dikë si Cristiano Ronaldo që do të fitojë çdo ndeshje. Që vjen i pari dhe ikën i fundit nga stërvitja. Uria e Ronaldos është ajo e një futbollisti 18-vjeçar”.

  “Më ka befasuar në një mënyrë që nuk e prisja“, ka thënë Martinez.

  Sipas ‘timonierit’ fakti që Ronaldo luan në një kampionat si ai i Arabisë Saudite nuk ka ndikuar në paraqitjet e tij.

  “Kërkesa e tij ndaj vetes është e njëjta. Kur vjen në kombëtare është gati, nuk ka asnjë rënie. Ka njerëz që shkojnë në kampionate të tjera dhe ulin nivelin kur grumbullohen në kombëtare”.

  “Ai shkoi në një kampionat me një projekt të ri në momentin perfekt, diçka që i dhuroi gëzim. Numrat e konfirmojnë, është lojtari me më shumë gola në vitin 2023, para Haaland dhe Mbappe, lojtarë që janë ende në fillim të karrierës“,  përfundoi Martinez. /Telegrafi/

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet, vendet që do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Sport01 Mars 2024
  Jose Peseiro, i cili çoi Nigerinë në finalen e Kupës së Kombeve të Afrikës, e ka lënë detyrën pas njëzet e dy muajsh. ...
  Sport01 Mars 2024
  Liga Unike në konkurrencën e meshkujve do të aktivizohet sërish, me ndeshjet që do të zhvillohen në fund të këtij muaji. Liga...
  Sport01 Mars 2024
  Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, e kishte zakon të besonte dhe të kërkonte këshill nga legjenda, Johan Cruyff, në lidhje me vendimet...
  Të tjera
  Lajme01 Mars 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Korenica, ka treguar arsyet kryesore të kundërshtimit të projektligjit për fertilizimin e asistuar apo siç njihet ndryshe...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur sot për herë të dytë, e ku kanë diskutuar për tetë pika përfshirë atë...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka biseduar me ministrin e Brendshëm Taulant Balla, për t’u interesuar mbi ngjarjen e rëndë që ndodhi...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka uruar bashkëluftëtarin e tij, njëkohësisht mësuesin e devotshëm me rastin e...
  Lajme01 Mars 2024
  Avokati Ardian Bajraktari, duke komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit që rasti i vrasjes së Marigona Osmanit të kthehet në rigjykim, tha...
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, e ka kritikuar Qeverinë e Kosovës në lidhje me raportet e saj me Shtetet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.