×
 • Lajme
 • Lajme

  Përfundon takimi i krerëve të shtetit me ambasadorët e Quint-it 

  FrontOnline
  03 Prill 2024

  Ka përfunduar takimi mes krerëve të shtetit, presidentes Vjosa Osmani, kryeparlamentarit Glauk Konjufca dhe kryeministrit Albin Kurti, dhe ambasadorëve të shteteve të Quint-it në Kosovë, dhe ambasadorit të BE-së.


  19:02 – Kurti del nga takimi me ambasadorët, ata vijojnë të jenë brenda

  Kryeministri Albin Kurti është parë duke dalë nga takimi me ambasadorët e QUINT-it.

  Ndërkaq, ambasadorët po vazhdojnë së qëndruari brenda ambienteve të Presidencës.

  Krerët e shtetit, përshirë presidenten Vjosa Osmani, kryeparlamentarin Glauk Konjufca, dhe kryeministrin Albin Kurti, janë takuar sot me ambasadorët. Raportohet se takimi është mbajtur në lidhje me anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës.

  Kryeministri Albin Kurti del nga takimi me ambasadorët e Quint-it, i cili po mbahet në Zyrën e Presidentes Vjosa Osmani. Në takim është edhe kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca. Foto: Klankosova.tv

  18:25 – Edhe Kurti e Konjufca në takimin e Osmanit me Quint-in

  Presidenca e Kosovës, përmes një postimi në Facebook, ka konfirmuar takimin për të cilin pak më parë raportoi Klankosova.tv.

  Ndërkaq, në takim thuhet se po marrin pjesë edhe kryeministri Albin Kurti dhe kryeparlamentari Glauk Konjufca.

  “Takimi i Presidentes Osmani, Kryetarit Konjufca dhe Kryeministrit Kurti bashkë me ambasadorët e shteteve të Quint-it lidhur me anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës”, ka thënë Presidenca/KlanKosova/

  Nesër në këto zona nuk do të ketë rrymë deri në 5 orë
  Nga Rubrika
  Lajme14 Prill 2024
  Irani ka kërcënuar çdo vend i cili i mundëson Izraelit që përmes hapësirës së tyre ajore të kryejnë sulme ndaj Iranit. Paralajmërimi...
  Lajme13 Prill 2024
  Ish- kryeinspektori AKI-së, Burim Ramadani menjëherë pas nisjes së dronëve iranian drejt Izraelit u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që gjenden...
  Lajme13 Prill 2024
  Irani ka nisi një sulm ndaj Izraelit, duke i përdorur dhjetëra dronë, raporton Front Online. Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha se Izraeli...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Mediat izraelite kanë njoftuar se Irani ka nisur dronë drejt Izraelit. Kjo është konfirmuar nga zëdhënësi i Forcave Mbrojtëse të Izraelit, Daniel...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Autoriteti Rregullator i Aviacionit Civil Jordanez ka njoftuar të shtunën se hapësira ajrore e vendit do të mbyllet përkohësisht për të gjithë...
  Lajme13 Prill 2024
  Në organizimin e aktivisteve të shoqërisë civile nga Ferizaj së bashku me përfaqësues nga Komuna e Ferizajt, Policia e Kosovës, përfaqësues nga...
  Lajme13 Prill 2024
  Me qëllim të marrjes së propozimeve vërejtjeve dhe rekomandimeve, Komisioni parlamentar për media, mbajti në Pejë dëgjim publik për projektligjin për KPM-në....
  Lajme13 Prill 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar perseri pas vrasjes së Erona Coklit, 21-vjeçares, nga ish-bashkëshorti i saj në Ferizaj dje, në...
  Lajme13 Prill 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka marrë pjesë në Forumin e Delfit në Greqi. Ai aty ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.