Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Përdhunohet gazetarja ruse në grup nga nipi i Kadyrov dhe ushtarët çeçenë

  FrontOnline
  2 muaj më parë

  Reporterja e televizionit rus NTV, Olga Zenkova, thuhet se është përdhunuar në grup nga nipi i liderit çeçen, Kadyrov dhe njerëzit e tij në Melitopol të Ukrainës, ku u dërgua për të filmuar një reportazh.

  Menjëherë, sapo ky lajm mbërriti në televizionin rus, ka reaguar gazetarja, e cila ka mohuar plotësisht ngjarjen.

  Sipas deklaratës së disponueshme të NTV, reporterja Olga Zenkova, së bashku me kameramanin Artiomas Jepifanov, dyshohet se janë sulmuar dhunshëm më 17 janar nga persona me uniforma kamuflazhi që u paraqitën si luftëtarë të Batalioni Akhmat në hotelin Voronskij.

  Thuhej se kameramani ka pësuar lëndime mesatare dhe Zenkova ka qenë viktimë e akteve të dhunshme seksuale.

  Ndërkohë, autoritetet ruse duhet të ndalonin pasqyrimin e këtij incidenti në programet e lajmeve për të mos “diskredituar ushtrinë”, dhe si pasojë televizioni të hënën mohoi të gjithë incidentin në Telegram për sulmin ndaj gazetarës së vetë./FrontOnline/

  Në këto vende nuk do të ketë rrymë për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Të paktën nëntë persona tani janë konfirmuar të vdekur si rezultat i një sulmi me dron rus në rajonin e Kievit të...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Të paktën pesë emigrantë afrikanë kanë vdekur dhe 28 të tjerë janë zhdukur pasi një varkë u mbyt pranë Tunizisë. Ata po...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Të paktën tetë persona u vranë në një sulm me dron rus në rajonin e Kievit, tha shërbimi shtetëror i emergjencave të...
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Të paktën pesë emigrantë afrikanë kanë vdekur dhe 28 të tjerë janë zhdukur pasi një varkë u mbyt pranë Tunizisë. Ata po...
  Lajme23 Mars 2023
  Komiteti i Parlamentit Evropian për Liritë Civile, Drejtësi dhe Çështjet e Brendshme do të votojë sot edhe një herë për liberalizimin e...
  Lajme23 Mars 2023
  As pas 11 muajve, Blerim Isufaj nuk ka marrë “aminin” që i duhet për t`u emëruar Kryeprokuror i ri i Shtetit. Çështja...
  Lajme23 Mars 2023
  Shqipëria është goditur nga disa tërmete në orët e para të së enjtes. Tërmeti i parë u regjistrua rreth orës 2:09 me...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, në urimin e tij për besimtarët myslimanë, ka shfaqur shpresën që muaji i Ramazanit të...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, do të raportojë në Kuvendin e Kosovës rreth takimit të Ohrit, në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi. Seanca...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.