×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Për shkak të orës policore, Papa mban ceremoninë e Krishtlindjes më herët

  FrontOnline
  25 Dhjetor 2020

  Papa Françesku ka dhënë mesazhet për Krishtlindje më herët të enjten në një kongregacion të vogël në Bazilikën e Shën Pjetrit për t’iu përmbajtur orës policore të Italisë e cila fillon nga ora 22:00.

  Për të festuar me vigjilencë Krishtlindjet, ceremonia filloi në ora 19:30 të kohës lokale me të pranishmit që ishin duke mbajtur maska.

  Gjithashtu në përputhje me kufizimet e COVID-19, Papa nuk do të bëjë paraqitje në Sheshin e Shën Pjetrit gjatë gjithë sezonit të festave, ku zakonisht do të ofronte bekime për turmën.

  “Kjo është ajo e Krishtlindje që na mundëson të rilindim çdo vit dhe të gjejmë tek Jezui forcën e nevojshme për t’u përballur me çdo provë”.

  Për Stresin, Xhuli është spiune (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Marko Gjuriq, ka zhvilluar një bisedë me ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Serbi, Edward...
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Izraeli të mërkurën dërgoi tanke për të sulmuar Rafahun dhe njoftoi se lufta në Gaza do të vazhdojë gjatë gjithë vitit. Tanket...
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Pasditen e sotme flakët kanë përfshirë një pjesë të spitalit të Shkodrës. Ende nuk dihen shkaktarët e këtij zjarri, shkruan TCh, transmeton...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2024
  Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë (FKEE) njofton të gjithë përfituesit e thirrjes “ZBATIMI I MASAVE TË EFIÇIENCËS SË ENERGJISË PËR...
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i VV-së, Armend Muja, sa i përket zërave për koalicion PDK-LVV, tha se nuk ka ndonjë përafrim me partinë që udhëheqet...
  Sport29 Maj 2024
  Borussia e Dortmundit do të festojë në “Wembley” pavarësisht nga rezultati i finales me Realin e Madridit. Sipas tabloidëve britanikë klubi nga...
  Lajme29 Maj 2024
  Policia ka bërë të ditur se në kuadër të Njëjësisë Rajonale të Komunikacionit Rrugor në Gjakovë është themeluar një task forcë pjesë...
  Vip29 Maj 2024
  Këngëtarja britanike me famë botërore, Dua Lipa, bëri thirrje për armëpushim të përhershëm në Rripin e Gazës. Këngëtarja Dua Lipa, me origjinë...
  Lajme29 Maj 2024
  “Kështu përfundon kur i servohesh vetë përbindëshit”, ka thënë kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, pas dështimit të iniciativës së Partisë Demokratike të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.