×
 • Lajme
 • Lajme

  Pas rasteve me koronavirus, Zemaj shkon në Postë dhe Telekom

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj përmes një postimi ka njoftuar se së bashku me drejtorin e IKSHPK-së, Naser Ramadani kanë vizituar Postën dhe Telekomin e Kosovës, pas rasteve me Coronavirus në këto ndërmarrje.

  Zemaj më tutje ka njoftuar se në këto takime është biseduar për respektimin e rregulloreve dhe rekomandimeve me qëllim parandalimi të Covid-19.

  “Në vazhdën e përpjekjeve të luftës kundër Covid-19, së bashku me Prof. Naser Ramadanin drejtor IKSHPK vizituam Telekomin e Kosovës ku u pritëm nga Burbuqe Hana u.d. kryeshefe. Në takim diskutuam për respektimin e rregulloreve dhe rekomandimeve kundër luftës Covid-19 dhe për dezinfektimet e hapësirave përkatëse në Telekom me qëllim të parandalimit të përhapjes së virusit”, ka shkruar Zemaj.

  zemaj ka përmendur 21 rastet me COVID-19 në Postën e Kosovës, ku ka theksuar se janë pajtuar të respektohen rregullat dhe rekomandimet e IKSHPK’së.“Po ashtu vizituam edhe Postën e Kosovës ku u pritëm nga Salih Morina – U.D. kryeshef ekzekutiv. Në këtë takim biseduam për respektimin e rregullave dhe rekomandimeve. Fatkeqësisht në Postë janë shënuar 21 raste me covid. U pajtuam se duhet t’u përmbahemi rregullave dhe rekomandimeve të IKSHPK-së kundër pandemisë”, ka thënë Zemaj.

  8 Marsi në Park Hotel & Spa – Që t’i të ndjehesh si Mbretëreshë ….
  Nga Rubrika
  Lajme15 Prill 2024
  Pas miratimit me sukses të raportit të raportueses për Kosovën, Dora Bakoyannis, nga Komiteti për Politikë dhe Demokraci i Këshillit të Evropës,...
  Lajme15 Prill 2024
  Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), ka bërë të ditur se mbi 200 mijë rezident janë të regjistruar në Kosovë, dhe mbi...
  Lajme15 Prill 2024
  Ka filluar ceremonia e pritjes se liderëve botëror nga Presidentja Vjosa Osmani, të cilët do të marrin pjesë në Forumin Ndërkombëtar për...
  Të tjera
  Ekonomi15 Prill 2024
  Një delegacion i Bankës Qendrore të Kosovës, i kryesuar nga guvernatori Ahmet Ismaili, po merr pjesë në takimet pranverore të Fondit Monetar...
  Kronika15 Prill 2024
  Rryma dyshohet se ka shkaktuar zjarin në një depo të frutave në Podujevë. Kështu kanë deklaruar para policisë, dëshmitarët. “Raportohet se një...
  Lajme15 Prill 2024
  Sot përfundon afati për aplikim për akreditimin e vëzhguesve të subjekteve politike të kryetarëve aktual, OJQ-ve vendore/ndërkombëtare dhe mediave. Këtë e konfirmoi...
  Kronika15 Prill 2024
  Është arrestuar një burrë në Gjakovë, pasi i njëjti dyshohet se e ka ndjekur një grua deri tek banesa e saj, duke...
  Kronika15 Prill 2024
  Dy mjete të dyshimta janë gjetur në Prishtinë. Rastin në polici e ka lajmëruar një burrë i cili fillimisht ka thënë se...
  Kronika15 Prill 2024
  Pesë persona janë arrestuar pas një përleshje ndërmjet vete për shkak të një mosmarrëveshje në komunikacion. Policia bën të ditur se ngjarja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.