Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Pas mbingarkesës së Klinikave, Komuna e Prishtinës propozon hotelet si spitale

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Është objekti më i njohur në kryeqytet.

  E prej viteve të 70-ta, funksionoi si hotel.

  Objekti i Hotelit Grand po shihet si mundësi të shndërrohet në spital, në rast se numri i pacientëve me Covid-19 vazhdon të rritet.
  Propozimin për këtë, e dhanë në Komunën e Prishtinës.

  Nënkryetari, Muhedin Nushi, ka thënë se kjo praktikë, po përdoret nga vendet e tjera.

  Nushi ka thënë se gati gjysma e të infektuarve në vend, janë në kryeqytet.

  E kthimin e disa hoteleve në spitale, po e mbështesin edhe në Odën e Hotelerisë dhe Turizmit në Kosovë.

  Sipas kryetarit të kësaj Ode, Hysen Sogojeva, thotë se Hotelet patën dëm të madh financiar në këtë kohë.

  Por, pavarësisht kësaj, janë të t’i dalin në ndihmë vendit në këtë kohë.

  Por, pavarësisht kësaj, lidhur me këtë, Sogojeva thotë që deri më tani, nuk kanë pasur kontakte me krerët e shëndetësisë në vend.

   

   

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme26 Mars 2023
  Pas disfatës që Qeveria e Kosovës pësoi nga rrëzimi i Ligjit për Këshillin Prokurorial të Kosovës nga Gjykata Kushtetuese e Kosovës, zyrtari...
  Lajme26 Mars 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është pyetur sërish për marrëveshjen e fundit me Kosovën, duke komentuar edhe pjesën që, siç sthuhet, i...
  Lajme26 Mars 2023
  Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri u shpreh sot se vendimi i Gjykatës Kushtetuese për Ligjin për Këshillin Prokurorial vërteton...
  Të tjera
  Vip26 Mars 2023
  Janë për dy vite që nga ikja nga kjo botë e humoristit të njohur, Rasim Thaçi-Cima. Cima, u mund nga COVID 19-të,...
  Lajme26 Mars 2023
  Ish kryenegociatorja e dialogut, Edita Tahiri, ka thënë se Kurti ka ardhur në pushtet duke përmendu bashkimi kombëtar, ndërsa tani po e...
  Sport26 Mars 2023
  Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me Kombëtaren e Gjermanisë në miqësoren kundër Perusë të zhvilluar të shtunën mbrëma. Gjermania...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  NATO ka kritikuar Rusinë për retorikën e saj bërthamore “të rrezikshme dhe të papërgjegjshme” lidhur me vendosjen e mundshme të armëve bërthamore...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me jetë që i merr. Trajkoviq në Podcastin “Snaga Uma” (Fuqia e mendjes) tha...
  Lajme26 Mars 2023
  Si pasojë e vetaksidentit në afërsi te Rrethi në Prishtinë, një person ka pësuar lëndime trupore. Personi i lënduar është dërguar për...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.