Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Parashikimi i motit për javën e ardhshme

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Të martën dhe mërkurën reshje shiu. Temperaturat në rënie. Të premten intervale më të gjata me diell.

  Ditën e hënë vijon të mbajë mot i njëjtë, në mëngjes me mjegull, e gjatë ditës intervale me diell. Sipas Prishtina Weather mbi Itali po formohet një ciklon, që gjatë ditës së martë sjell shtim të vranësirave, e mbrëmjen e së martës dhe mëngjesin e ditës së mërkurë sjell kushte për të reshura shiu. Në zona më të larta malore priten mundësi edhe për reshje bore.

  Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, me tendencë të rënies përgjatë ditëve të fundjavës, kur parashihet të depërtojnë masa më të ftohta ajrore nga veriu i kontinentit.

  Koncentrimi i ndotësve ajror mbetet ende i lartë, megjithë depërtimit ciklonik në perëndim të rajonit, që kushtëzon qarkullim të mjaftueshëm ajror. Vlerat e indeksit të cilësisë së ajrit do të mbeten përreth vlerave të pashëndetshme, e gjatë ditës do të zbresin në vlera mesatare.
  16.11 – Në mëngjes ftohtë, në ultësira mjegull/vranësira të ulëta. Ditën më butë, kryesisht kthjellët dhe intervale me diell.

  17.11 – Kryesisht me vranësira. Orëve të mëngjesit, nëpër ultësira mjegull. Në mbrëmje priten reshje të dobëta shiu, në zona malore me mundësi edhe për reshje bore.

  18.11 – Përgjatë mëngjesit vazhdojnë reshje lokale shiu. Ditën kryesisht me vranësira.

  19.11 – Kryesisht me vranësira, pasdite intervale me diell.

  20.11 – Në mëngjes më ftohtë, vende-vende me ngrica. Ditën pjesërisht vranët, me intervale më të gjata me diell.

  Temperaturat minimale me një tendencë të rritjes, do të luhaten nga 0C deri 5C, e maksimalet në rënie nga 14C deri në 8C.

  Nga dita e martë era do të fryj e lehtë dhe mesatare kryesisht nga verilindja 4-10m/s.

  Shtypja atmosferike në rënie të lehtë ditën e hënë, më pas në rritje duke mbetur mbi vlera normale.

   Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera
  Nga Rubrika
  Lajme26 Mars 2023
  Pas disfatës që Qeveria e Kosovës pësoi nga rrëzimi i Ligjit për Këshillin Prokurorial të Kosovës nga Gjykata Kushtetuese e Kosovës, zyrtari...
  Lajme26 Mars 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është pyetur sërish për marrëveshjen e fundit me Kosovën, duke komentuar edhe pjesën që, siç sthuhet, i...
  Lajme26 Mars 2023
  Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri u shpreh sot se vendimi i Gjykatës Kushtetuese për Ligjin për Këshillin Prokurorial vërteton...
  Të tjera
  Lajme26 Mars 2023
  Ish kryenegociatorja e dialogut, Edita Tahiri, ka thënë se Kurti ka ardhur në pushtet duke përmendu bashkimi kombëtar, ndërsa tani po e...
  Sport26 Mars 2023
  Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me Kombëtaren e Gjermanisë në miqësoren kundër Perusë të zhvilluar të shtunën mbrëma. Gjermania...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  NATO ka kritikuar Rusinë për retorikën e saj bërthamore “të rrezikshme dhe të papërgjegjshme” lidhur me vendosjen e mundshme të armëve bërthamore...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me jetë që i merr. Trajkoviq në Podcastin “Snaga Uma” (Fuqia e mendjes) tha...
  Lajme26 Mars 2023
  Si pasojë e vetaksidentit në afërsi te Rrethi në Prishtinë, një person ka pësuar lëndime trupore. Personi i lënduar është dërguar për...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Departamenti amerikan i Mbrojtjes tha se nuk ka indikacione se Rusia po përgatitet të përdorë armë bërthamore, pasi Moska njoftoi se do...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.