[wp-story]

Lajme

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme
12:30 | 18 Shkurt 2021

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët në vijim do të ketë ngritje të temperaturave, shkruan Gazeta Express.

Sipas njoftimit temperaturat maksimale do të jenë 9-12 gradë celsius teksa ato minimale -3-0 gradë celsius.

“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, më të përqendruara rreth maleve. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-4 m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK’së.

Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesëshme, më të përqendruara rreth maleve. Temperaturat minimale do të…

Posted by Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës on Thursday, February 18, 2021

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera