×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Pakoja e Rimëkëmbjes në Amerikë ka vlerë 900 miliardë, 600 dollarë për çdo qytetarë!

  FrontOnline
  21 Dhjetor 2020

  Kongresi amerikan ka arritur marrëveshjen për Paketën monetare për zbutjen e pasojave të pandemisë. Republikanët dhe demokratët kanë arritur marrëveshjen mbrëmë në Senat.

  Presidenti i tashëm Donald Trump mbështet propozimin dhe do ta nënshkruajë atë, tha zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Ben Williamson, shkruan Indeksonline.

  Mitch McConnelli, udhëheqësi i shumicës republikane në Senat, deklaroi se përparimi dypalësh për të cilin ka nevojë vendi është bërë më në fund.

  Kjo paketë përfshinë nga 600 dollarë për secilin qytetar si edhe pagesa javore prej 300 dollarësh për të papunët.

  Gjatë ditës së sotme kjo paketë do të votohet.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet, vendet që do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Maj 2024
  Më shumë se 900 mijë njerëz, afërsisht 40% e popullsisë së Gazës, janë zhvendosur në dy javët e fundit ndërsa bombardimet izraelite...
  Bota/Rajoni20 Maj 2024
  Për herë të parë në Shqipëri kurorëzojnë dashurinë në martesë një çift i komunitetit LGBT. Ndonëse nuk konsiderohet e ligjshme dy vajzat...
  Bota/Rajoni20 Maj 2024
  Presidenti i ShBA-së, Joe Biden, ka thënë se kërkesa e prokurorit të ICC-së për urdhërarrest kundër liderëve izraelitë është skandaloze. Ai ka...
  Të tjera
  Lajme20 Maj 2024
  Pas shiut të rrëmbyeshëm që përfshiu orët e para të mëngjesit Prishtinën dhe jo vetëm, sipas parashikimeve të fundit, të martën pasdite...
  Bota/Rajoni20 Maj 2024
  Për herë të parë në Shqipëri kurorëzojnë dashurinë në martesë një çift i komunitetit LGBT. Ndonëse nuk konsiderohet e ligjshme dy vajzat...
  Lajme20 Maj 2024
  Qeveria e Kosovës ka zhvilluar mbledhje elektronike, në të cilën ka miratuar `Projektligjin për Ratifikimin e Traktatit` ndërmjet Kosovës dhe Danimarkës, për...
  Sport20 Maj 2024
  Barazimi i Real Madridit me rezultat 4-4 ndaj Villarrealit, e pa Carlo Ancelottin duke vendosur në fushë formacionin e dytë të ekipit,...
  Lajme20 Maj 2024
  Qeveria e Kosovës nesër do të mbajë mbledhje me fillim prej orës 10:00. Këtë e ka bërë të ditur ZKM përmes një...
  Sport20 Maj 2024
  Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic, ka publikuar listën preliminare prej njëzet e gjashtë futbollistëve të ftuar për Euro 2024.  Kroacia e cila...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.