×
 • Lajme
 • Lajme

  Pacolli: Nuk ka draft të finalizuar të Asociacionit, është akoma i hapur si dokument

  FrontOnline
  03 Prill 2024

  Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli tha se ende nuk ka një draft të finalizuar të Ascociacionit.

  ”Kemi qenë kundërshtar të fortë të Asociacionit të bërë në bazë të marrëveshjes të vitit 2013-2015 që është në kundërshtim me Kushtetuën. Tani nuk ka draft të finalizuar të Asociaiconit, është akoma i hapur si dokument”, tha Pacolli në ”Click” të RTV21.

  Lidhur me këtë Pacolli tha se nënshkrimi i marrrëveshjes nga të dya palët është i domosdoshëm.

  Pacolli: Ne kemi qenë të gatshëm ta nënshkruajmë marrëveshjen e arritur në Bruksel

  Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli në ”Click” të RTV21 tha se marrëveshja në Bruksel nuk është nënshkruar nga ana e Serbisë ”dhe nuk mund ta pranojmë edhe ne”.

  ”Ne kemi kërkuar që Serbia ta nënshkruaj marrëveshjen në Bruksel, kemi qenë të gatshëm ta nënshkruajmë marrëveshjen”, tha ndër tjera Pacolli.

  Filloi aplikimi për gjeneratën e 10-të të KEDS Academy për nxënës dhe studentë të rinj
  Nga Rubrika
  Lajme12 Prill 2024
  Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj, është zgjedhur anëtar i Akademisë Shqiptare të Arteve dhe Shkencave. Ketë e ka bërë të ditur vetë...
  Lajme12 Prill 2024
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira. Era do fryjë kryesisht nga drejtimi i veriut me shpejtësi prej...
  Lajme12 Prill 2024
  Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj thotë se qeveria e Kosovës duhet të tregojë më shumë bashkëpunim dhe fleksibilitet ndaj...
  Të tjera
  Lajme12 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar për ngjarjen e rëndë që ka ndodhur sot në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj,...
  Lajme12 Prill 2024
  Avokati Azem Vllasi, thotë se shtetet perëndimore po e tolerojnë presidentin serb, Aleksander Vuçiqin, kjo për arsye që ai të mos shkojë...
  Sport12 Prill 2024
  Ulpiana dhe Vllaznia e Pozheranit përjashtohen nga Liga e Parë. Vendimi është marrë nga Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i shkallës së...
  Lajme12 Prill 2024
  Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka reaguar pas vrasjes së 21-vjeçares në Ferizaj dhe plagosjes së 15-vjeçarit. Krasniqi tha se ajo ishte...
  Lajme12 Prill 2024
  Sot në fshatin Shirokë të Suharekës, patrullat e policisë kanë kapur në flagrancë dy shoferë, të cilët ishin duke garuar me automjetet...
  Lajme12 Prill 2024
  Misioni i OSBE-së në Kosovë ka reaguar pas vrasjes së një 21 vjeçare nga bashkëshortin në Ferizaj.    Ata kanë përgëzuar Policinë e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.