×
 • Lajme
 • Lajme

  Osmani pritet me tortë nga Hillary Clitnon: Ditë edhe më speciale, me miken e popullit tonë

  FrontOnline
  17 Maj 2024

  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Bullgari si e ftuar speciale në ngjarjen e organizuar nga Clinton Global Initiativ, me ftesë të ish-Sekretares së Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Hillary Clinton.

  Në një foto të postuar nga e para e vendit, të dy zonjat shihen krahë njëra-tjetrës, e çka bie në sy është ëmbëlsira për presidenten, kushtuar ditëlindjes së saj.

  Ndër të tjera, Osmani ka shkruar se kjo ditë u bë edhe më unike, pasi ishte në prani të mikes së Kosovës.

  “Një ditë edhe më speciale, me miken e madhe të popullit tonë, Sekretaren Hillary Clinton”, ka shkruar e para e vendit në Facebook.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme14 Qershor 2024
  Me rastin e organizimit të Kampionatit Ballkanik të Shahut dhe Turneut Ndërkombëtar të Shahut “Prishtina Open”, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin...
  Lajme14 Qershor 2024
  Biznesmeni i njohur kosovar, Ramiz Kelmendi, ka vizituar liderët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) që po mbahen në Hagë, Në një...
  Lajme14 Qershor 2024
  sh-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, i ka dërguar letër presidentes Vjosa Osmani, pas vizitës që pati në Kosovë këtë javë....
  Të tjera
  Lajme14 Qershor 2024
  Policia e Kosovës ka thënë se të premten ka konfiskuar sasi të konsiderueshme të armatimit në pjesën veriore të vendit. Nga armatimi...
  Lajme14 Qershor 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë pjesë në promovimin e librit “Lufta e Kosovës 1997-1999: Një bibliografi e përzgjedhur”, të autorëve...
  Lajme14 Qershor 2024
  Ish-gjykatësi në Kushtetuese, Kadri Kryeziu, vlerësoi se lidhur me njohjen e pavarësisë së Kosovës nga ana e Serbisë, janë fillimisht disa procese...
  Lajme14 Qershor 2024
  Gjykata e Qarkut të Badenit në Zvicër ka vendosur që të dënojë me 17 vjet burg vrasësin e Shqiponja Isufit. I dyshuari...
  Lajme14 Qershor 2024
  Në Lucern të Zvicrës, këtë fundjavë do të mbahet Samiti i Paqës për Ukrainën. Në mesin e shumë shteteve pjesëmarrëse në këtë...
  Lajme14 Qershor 2024
  Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Shemsedin Dreshaj, ka thënë se harmonizimi dhe funksionalizimi...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.