×
 • Lajme
 • Lajme

  Osmani në Bruksel pritet nga Komisioneri në ikje Hahn, flasin për liberalizimin e vizave

  FrontOnline
  05 Nëntor 2019

  Vjosa Osmani, kandidate e Lidhjes Demokratike të Kosovës është takuar në Brukel nga komisioneri evropian për politikat e fqinjësisë dhe zgjerimit, Jonnahes Hahn.

  Këtë e ka bërë të ditur përmes një shkrimi në rrjetin social Twitter, Osmani që është duke qëndruar në një vizitë zyrtare në Bruksel.

  Kandidatja e LDK-së, për pozitën e kryeministrit ka shkruar se Kosova dhe Bashkimi Evropian janë duke punuar ngushtë për të siguruar stabilitet në rajon.

  E njejta bëri të ditur se me Hahn kanë diskutuar për integrimin në BE dhe liberalizimin e vizave.

  “Republika e Kosovës dhe Bashkimi Evropian po punojnë shumë ngusht për të siguruar një rajon stabil. Jam e kënaqur që isha e ftuar në Bruksel nga komisionari i BE-së, Johanes Hahn për të diskutuar prioritetet, si integrimi në Bashkimin Evropian dhe liberalizimin e vizave”, shkruan Osmani në Twitter./Front Online/

  Zgjerimi i Comoditës në SHBA: “Nap Queen Sleep”, krenaria e shqiptarëve
  Nga Rubrika
  Lajme22 Prill 2024
  Ish-ambasador i Shqipërisë në OKB, Agim Nesho ka folur në lidhje me paraqitjen e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani në OKB, duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Një person e ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur pasditen e sotme në Lipjan. Rasti ka ndodhur...
  Lajme22 Prill 2024
  “Mbretëria e Bashkuar është një mbështetëse e kahershme e sovranitetit dhe pavarësisë së Kosovës”, ishte i prerë përfaqësuesi i Mbretërisë së Bashkuar...
  Të tjera
  Lajme22 Prill 2024
  Pas dështimit të zgjedhjeve në veri, analisti Visar Ymeri ka thënë se nuk është “sovrane” qeverisja në atë vend ku kundërshtohet nga...
  Lajme22 Prill 2024
  Antigona Emini, aktiviste e PDK-së, është ndarë nga jeta në moshë të re. Dega e PDK-së në Gjilan ka shprehur ngushëllime për...
  Lajme22 Prill 2024
  Me Fahrije Hoti, Shyhrete Tahirin në njërën anë, e me Vasfije Krasniqin e Elhame Muçollin në anën tjetër, presidentja Vjosa Osmani paralajmëroi...
  Sport22 Prill 2024
  Gazetari italian Mirko Di Natale ka konfirmuar se Juventusi ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit kosovar Edon Zhegrova. ‘Bianconerët’ janë duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Nol Nushi nga PSD-ja ka thënë që Partia Demokratike e Kosovës ka rënë në lojën e kryeministrit, Albin Kurti dhe se PDK-ja...
  Lajme22 Prill 2024
  Situata në Kosovë u diskutua në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Vendi u përfaqësua nga presidentja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.