×
 • Lajme
 • Lajme

  OIK dënon ashpër sulmin që ka ndodhur në Shërbimin e Urgjencës në Prizren

  FrontOnline
  20 Dhjetor 2020

  Oda e Infermierëve, Mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësorë, dënon ashpër sulmin që ka ndodhur ndaj infermierëve të Shërbimit të Urgjencës në Prizren , më 19.12.2020 rreth orës 22:10, derisa ata ishin në detyrë, në vendin e tyre të punës.

  OIK kërkon nga organet e rendit dhe drejtësisë që të ndërmarrin gjitha veprimet ligjore ndaj sulmuesve të cilët po tregohen të dhunshëm ndaj stafit shëndetësor.

  Sulme si këto, ndikojnë direkt në mbarëvajtjen e shërbimeve shëndetësore, derisa janë stafi shëndetësor ata që duke rrezikuar shëndetin e tyre dhe familjarëve të tyre po japin maksimumin, për t’iu dalë në ndihmë pacientëve në kohë pandemie.

  Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë
  Nga Rubrika
  Lajme20 Maj 2024
  Profesori dhe analisti amerikan, Edward Joseph tha se Kosova ka humbur një mundësi historike për anëtarësim në Këshillin e Evropës. Ai tha...
  Lajme20 Maj 2024
  Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28 qershor do t’i nënshtrohen testit të Arritshmërisë. Këtë vit shpërndarja e nxënësve nëpër...
  Lajme20 Maj 2024
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se kryeministri Kurti e ka sjellë Serbinë si temë kryesore të diskutimit...
  Të tjera
  Lajme20 Maj 2024
  Deputetja Duda Balje në një prononcim për “Debat Plus” ka thënë se nëse bëhet shpërndarja e Kuvendit do e votojë. Ajo gjithashtu...
  Lajme20 Maj 2024
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku tha se është shumë e rëndësishme arsyeja pse vendi shkon në zgjedhje. I pari...
  Lajme20 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka jap detaje shtesë lidhur me aksionin e zhvilluar gjatë ditës së sotme në veri të vendit. Sipas njoftimit...
  Lajme20 Maj 2024
  Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku, tregoi arsyet e refuzimit të ftesës për takim me kryeministrin Albin Kurti. Ai tha se ftesa e...
  Lajme20 Maj 2024
  Pas shiut të rrëmbyeshëm që përfshiu orët e para të mëngjesit Prishtinën dhe jo vetëm, sipas parashikimeve të fundit, të martën pasdite...
  Bota/Rajoni20 Maj 2024
  Për herë të parë në Shqipëri kurorëzojnë dashurinë në martesë një çift i komunitetit LGBT. Ndonëse nuk konsiderohet e ligjshme dy vajzat...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.