×
 • Vip
 • Vip

  “Nuk kam pasur kah t’ia mbaj”, Drenusha Latifi tregon se pse nuk largohej nga bashkëshorti abuziv në Suedi

  FrontOnline
  29 Shkurt 2024

  Këngëtarja e njohur shqiptare, Drenusha Latifi, ka shokuar opinionin me deklaratat e saj të fundit, duke bërë akuzat e rënda për dhunë fizike ndaj ish-bashkëshortit të saj, Atilla Kardesh.

  Në një intervistë të zhvilluar në emisionin “Studio A”, Drenusha ka ndarë pse vazhdoi të jetonte me ish-bashkëshortin në Suedi, kur ai sipas saj vazhonte t’i ushtronte dhunë fizike dhe psikologjike.

  “Ne gratë shpesh nuk kemi as t’ia mbajmë”, tha Drenusha duke iu përgjigjur moderatores Blerona Zeqiri.

  “Pastaj ai mentaliteti që është mirë të jesh me burrë, më ka bërë që të rri. Ndonëse, familja ime nuk ka qenë pro që unë të rri, nëna ime më thoshte që mund të kthehesha. Por, kur ka fëmijë në mes nuk është aq e thjeshtë sa njerëzit që thonë ‘thjesht ndahesh’”, ka treguar ish-missi dhe këngëtarja Latifi.

  Drenusha Latifi është bërë një zë i fuqishëm për gratë që ballafaqohen me dhunën në marrëdhëniet e tyre dhe ka vendosur të ndajë publikisht përvojën e saj në shpresë që të sensibilizojë opinionin dhe të ndihmojë gratë të cilat mund të jenë në situata të ngjashme.

  Mirëpo këto akuza nuk i ka pranuar në asnjë formë ish-burri i saj, i cili ka thënë në emisionin “Kosova Today” se e vërteta e bashkëjetesës së tyre në Suedi, është ndryshe nga ajo që Drenusha ka rrëfyer këto ditë. /Telegrafi/

  Çmime më të lira të naftës dhe oferta fantastike në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Vip13 Prill 2024
  Festivali i Filmit në Kanë ka zbuluar listën e tij të shumëpritur të vitit 2024, pas suksesit të jashtëzakonshëm të edicionit të...
  Vip13 Prill 2024
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Rosela Gjylbegu sapo ka lënë një njoftim në faqen e saj në Facebook. Këngëtarja, ka treguar se e...
  Vip13 Prill 2024
  Pak kohë më parë Graciano Tagani është bërë përsëri pjesë e formatit të ‘BBV3’. Gjatë qëndrimit të tij muajve të kaluar në...
  Të tjera
  Sport13 Prill 2024
  Ballkani e ka konsoliduar udhëheqjen e tabelës së Superligës së Kosovës në futboll, duke bërë dy pikë më shumë se sa Llapi...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Holanda do të mbyllë ambasadën e saj në Teheran të Iranit, nesër si një masë paraprake. Kështu tha Ministria e Jashtme holandeze,...
  Lajme13 Prill 2024
  Zyra e Rregullatorit të Energjisë (ZRRE) në Kosovë nuk ka ende informacione se nga cilët operatorë furnizohet Elektroseveri për shpërndarjen e energjisë...
  Lajme13 Prill 2024
  I është dhënë lamtumira e fundit, 21 vjeçarjes  që u vra dje nga ish bashkëshorti brenda Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj....
  Lajme13 Prill 2024
  Lista Serbe ka reaguar pas arrestimit të kryesit të veprave penale “Prishja e rendit kushtetues të Kosovës”, serbit, Sreçko Sofronijeviq. Përmes një...
  Lajme13 Prill 2024
  Për kujtim të 21-vjeçares që u vra të premten, sonte nga ora 20:00, do të ndizen qirinjë. Kjo do të bëhet para...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.