×
 • Sport
 • Sport

  Nuk ka fitues në “Derby della Mole”, Torino dhe Juventusi ndajnë pikët në ndeshjen e tensionuar

  FrontOnline
  13 Prill 2024

  Torino dhe Juventusi kanë barazuar 0-0 në ndeshjen e javës së 32-të të Serie A.

  Ndeshjet mes Torinos dhe Juventusit shpesh dinë të jenë të forta dhe me rivalitet të madh, gjë që ndodhi edhe në këtë përballje.

  Zonja e Vjetër e nisi përballjen më mirë, duke rrezikuar me Dusan Vlaovic dhe Manuel Locatellin, me këtë të fundit që goditi shtyllën.

  Të dy skuadrat kishin edhe nga një rast në pjesën e parë, por që rrjetat heshtën.

   

  Torin ishte më e mirë në pjesën e dytë, duke shënuar fillimisht me Duvan Zapatan, por që goli u anulua pasi kishte një faull gjatë aksionit.

  Rrezikuan edhe Antonio Sarabia dhe Mërgim Vojvoda, por në të dyja rastet Wojciech Szczesny ishe në vend.

  Juventusi rrezikoi me Kenan Yildiz që gjuajti bukur, por goditja e tij u ndal nga portieri vendas.

  Pas shumë ankesave, trajneri i Torinos, Ivan Juric, u ndëshkua me karton të kuq.

   

  Deri në fund gola nuk pati dhe skuadrat ndanë pikët, me Juventusin që mbetet i treti me 63 pikë, ndërsa Torino është e nënta me 45 pikë. /Telegrafi/

  Stresi thotë se Vivien s’ka fuqi pa Getinjon, pajtohet Lugati
  Nga Rubrika
  Sport25 Maj 2024
  Kaiserslautern dhe Bayer Leverkuseni po përballen në kuadër të finales së Kupës së Gjermanisë për sezonin 2023/2024. ‘Aspirinat’ e kanë gjetur veten...
  Sport25 Maj 2024
  Është mbyllur xhiro e fundit e Superligës së Kosovës në futboll, ku Ballkani e ka mposhtur Prishtinën, ndërsa Gjilani e ka siguruar...
  Sport25 Maj 2024
  Manchester United ka triumfuar me rezultat 2-1 ndaj Manchester Cityt në finale të FA Cup, ndeshje kjo e cila u zhvillua në...
  Të tjera
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Të paktën 8 persona mbetën të plagosur mbrëmjen e kësaj të shtune në Durrës, pasi u përfshinë në një aksident masiv. Ngjarja...
  Lajme25 Maj 2024
  Ata që ranë për çlirim, tani përkujtohen në mënyra të ndryshme. Një prej tyre është edhe dhurimi i gjakut, siç veprohet tash...
  Lajme25 Maj 2024
  Letra drejtuar liderëve të partive parlamentare nga ana e kreut të PDK-së, Memli Krasniqi po vlerësohet si test i gatishmërisë së partive...
  Vip25 Maj 2024
  Në një ndër netët më emocionuese të televizionit shqiptar, prezantuesi i njohur Meriton Mjekiqi është shpallur banori i parë që largohet nga...
  Lajme25 Maj 2024
  E përditshmja amerikane, “The New York Times”, ka publikuar një artikull të gjatë për Richard Grenellin. Gazeta ka biseduar me 40 persona,...
  Lajme25 Maj 2024
  Avni Islami, njohës i sigurisë thotë se rritja e numrit të vrasjeve, plagosjeve duhet të na brengos si shoqëri e të jetë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.