×
 • Sport
 • Sport

  Notat e lojtarëve, Inter 1-0 Atletico Madrid: Barella dhe Lautaro më të mirët

  FrontOnline
  20 Shkurt 2024

  Inter ka shënuar fitore me rezultat minimal 1-0 ndaj Atletico Madridit në ndeshjen e parë të fazës së 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

  Pjesa e parë e këtij takimi ishte ‘e varfër’ sa i përket rasteve të shënimit, mirëpo e njëjta nuk ndodhi në të dytën, teksa Interi shfaqi forcën e vet duke shënuar eventualisht gol pas një sërë rastesh.

  Marko Arnautovic me golin e shënuar në minutën e 79-të, i dha fitoren minimale Interit në ndeshjen e parë.

  Lojtari më i vlerësuar tek Interi në këtë ndeshje sipas SofaScore ishte Nicolo Barella që mori notën 7.9.

  Ndeshje të mirë zhvilluan edhe Lautaro Martinez që mori notën 7.7 dhe Alessandro Bastoni që u vlerësua me 7.4.

  Në anën tjetër tek Atletico Madridi, lojtarët më të vlerësuar ishin Jan Oblak dhe Rodrigo De Paul që morën notën 7.4, ndërsa paraqitje solide pati edhe Alex Ëitsel që mori një 7.3.

  Dështimi i kësaj ndeshje doli të jetë Alvaro Morata i cili për 36 minuta lojë nuk la ndonjë shenjë dhe u vlerësua me 6.2.

  Notat e lojtarëve tjerë të të dyja ekipeve:


  Inter – Atlético Madrid Live Score

  /Telegrafi/

  Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë
  Nga Rubrika
  Sport19 Prill 2024
  Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i Federatës së Futbollit të Kosovës të premten ka shpallur dënimet për të përfshirët në kurdisjen e...
  Sport19 Prill 2024
  Berat Gjimshiti zhvilloi një tjetër paraqitje mbresëlënëse me Atalantën në UEFA Europa League  në sfidën e dytë çerekfinale ndaj Liverpoolit, aty ku...
  Sport19 Prill 2024
  Sot në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës është bërë tërheqja e shortit për gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, në praninë...
  Të tjera
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Policia suedeze ka qëlluar dhe arrestuar një burrë që dyshohet se ka plagosur tre gra me një objekt të mprehtë në Vasteras,...
  Lajme19 Prill 2024
  Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë në ofrimin e informatave, të cilat do...
  Lajme19 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani kujtoi përvjetorin e masakrave në rajonin e Gollakut, ku forcat serbe vranë 115 civilë shqiptarë, fëmijë, gra...
  Lajme19 Prill 2024
  Bashkimi Evropian i ka përsëritur thirrjet të premten që të mos mohohet gjenocidi në Srebrenicë, në një kohë kur është duke u...
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-kryeministri Isa Mustafa i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti për një deklaratë që ai e bëri sot në 11 vjetorin e Marrëveshjes...
  Sport19 Prill 2024
  Sot në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës është bërë tërheqja e shortit për gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, në praninë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.