×
 • Lajme
 • Lajme

  Një vit në pozitën e kryetarit në Zubin Potok, Zeqiri thotë se ndryshimi është i madh

  FrontOnline
  28 Maj 2024

  Kryetari i Komunës së Zubin Potokut, Izmir Zeqiri pasi janë bërë një vit që është në detyrën e kryetarit të kësaj komune, ka thënë se ndryshimi prej fillimit e deri tash është i madh.

  Ai gjithashtu ka thënë se ishte sfiduese marrja e detyrës.

  “Janë bërë një vit që kur jemi në detyrën e kryetarit të Komunës së Zubin Potokut, ndryshimi nga fillimi deri më tani është shumë i madh, them se bie që atëherë kur ne i morëm detyrat dhe e filluam punën u përballëm me revolta të mëdhaja të ndikuara nga shteti serb përmes grupeve kriminale, me të cilat, u ballafaquan policia, ne si kryetar e ju si gazetarë me kundërshtimet deri me gjujtjet me armë drejt nesh, mirëpo nuk kemi pësuar ndonjë lëndim,” tha Zeqiri në “Debat Plus”.

  Përfito nga zbritja e madhe në NimiTV me pakon DigiPrime!
  Nga Rubrika
  Lajme15 Qershor 2024
  Njohës të çështjeve politike në vend e kanë kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe atë të Shqipërisë, Edi Rama lidhur me...
  Lajme15 Qershor 2024
  Një nga premtimet kryesore të qeverisë Kurti në sektorin e shëndetësisë, Projektligji për Sigurimet Shëndetësore, pritet që të finalizohet dhe të dërgohet...
  Lajme15 Qershor 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, merr pjesë në përurimin e Shtegut të Lirisë “Pashtriku”. Ai do të jetë i pranishëm në Has-Pashtrik...
  Të tjera
  Sport15 Qershor 2024
  Sot Shqipëria do të përballet me Italinë në “Signal Iduna Park”, stadiumin e Dortmundit, duke filluar nga ora 21:00. Pra kanë mbetur...
  Lajme15 Qershor 2024
  Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. IHK njofton se temperaturat minimale...
  Lajme15 Qershor 2024
  Sot do të zhvillohet një aksion simbolik para objektit të ri të Spitalit në Ferizaj. Këtë aksion e kanë ndërmarrë Rinia Demokratike...
  Sport15 Qershor 2024
  Kampionati Evropian i futbollit 2024 ka filluar të premten, më 14 qershor, me ndeshjen hapëse të Grupuit A, mes nikoqires Gjermanisë dhe...
  Lajme15 Qershor 2024
  Sot do të fillojë Samiti për paqe për Ukrainën, që do të mbahet në Burgenstok të Zvicrës, ku do të marrë pjesë...
  Lajme15 Qershor 2024
  Policia e Kosovës, pas informacioneve të pranuara nga Agjencia e Kosovës për Inteligjencë, ka gjetur dhe sekuestruar dje një sasi armatimi në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.