×
 • Sport
 • Sport

  Një tjetër ish-bashkëlojtar i Barcelonës mund t’i bashkohet Messit te Inter Miami

  FrontOnline
  27 Shkurt 2024

  Lionel Messit thuhet se mund t’i bashkohet një tjetër ish-bashkëlojtar i Barcelonës në Inter Miami.

  Në verën e vitit 2023, Messi hoqi dorë nga futbolli evropian për Major League Soccer pasi u largua nga Paris Saint Germain për te Inter Miami nga Florida.

  Që atëherë, Messi ka bërë gjithsej 16 paraqitje në të gjitha garat, duke shënuar 12 gola.

  Legjendës argjentinase i janë bashkuar në Miami edhe tre ish-bashkëlojtarët e tij të Barcelonës, Sergio Busquets, Jordi Alba dhe Luis Suarez.

  Por, tani raportohet se Inter Miami mund të sjellë një tjetër nga ish-shokët e skuadrës së Messit në klub.

  Sipas gazetës AS, ish-lojtari i Liverpoolit dhe Barcelonës, Philippe Coutinho është lidhur me një lëvizje në MLS.

  Përveç Inter Miamit, është pohuar se për mesfushorin brazilian është i interesuar edhe LA Galaxy.

  Coutinho aktualisht është duke luajtur për klubin e Katarit, Al Duhali, i huazuar nga skuadra e Ligës Premier, Aston Villa. /Telegrafi/

  Comodita me dyshekët e saj në Panairin MOW, fiton klientë të rinj në Gjermani
  Nga Rubrika
  Sport23 Prill 2024
  Është vetëm 22 vjeç, por ka arritur që të korrë suksese qysh në moshë të re. Vetëm deri më tani është shpallur...
  Sport23 Prill 2024
  Ndonëse nuk është njoftuar zyrtarisht, Kylian Mbappe do të largohet nga Paris Saint-Germaini në fund të këtij sezoni. Destinacioni i tij i...
  Sport23 Prill 2024
  Ish-gjyqtari Eduardo Iturralde Gonzalez kishte lëshuar një deklaratë bombë, duke pohuar se 90 për qind e zyrtarëve të ndeshjes në Spanjë mbështesin...
  Të tjera
  Lajme23 Prill 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani tha se Kosova nuk kundërshton zbatimin e detyrimeve të veta, por kërkon një marrëveshje të...
  Lajme23 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar regjisorin Samir Karahoda, filmi i të cilit do të shfaqet në festivalin prestigjioz të filmit në Kanë....
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  SPB Tetovë njofton se është denoncuar një rast i shkeljes së heshtjes zgjedhore për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut. Një 19-vjeçar...
  Lajme23 Prill 2024
  Deputetja nga radhët e AAK-së, Time Kadrijaj raportin e DASH-it lidhur me korrupsionin në Kosovë e ka vlerësuar si konfirmim të skandaleve...
  Vip23 Prill 2024
  Aktorja dhe afaristja e njohur shqiptare që jeton në Zvicër Besa Rraqi Rizmani në episodin e fundit është shfaqur ne serialin e...
  Lajme23 Prill 2024
  Deputeti i pavarur, Haki Abazi, thotë se më shumë duhet fokusuar në zgjedhjet në veri të Kosovës, se sa për të shpallur...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.