Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Një shkollë në Obiliq kalon në mësim online, katër mësimdhënës infektohen me Covid-19

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Shkolla “Ismail Dumoshi“ në komunën e Obiliqit ka kaluar në skenarin C (mësim online) për shkak që katër mësimdhënës kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

  Kështu ka bërë të ditur kryetari i kësaj komune, Xhafer Gashi, i cili përmes një postimi në Facebook u bëri thirrje qytetarëve që t’i respektojnë masat kundër COVID-1-

  “Sapo kemi pranuar rekomandimet nga Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike, ku bazuar në rrjedhën e vazhdueshme të menaxhimit të situatës epidemiologjike në komunën tonë, në SHMLP “Ismail Dumoshi“ kanë rezultuar katër mësimdhënës pozitiv me Covid-19, kësisoj procesi mësimor sipas rekomandimeve kalon nga skenari A në skenarin C (mësim online).

  Me këtë rast, mësimdhënësve dhe gjithë të prekurve me virusin Covid-19, ju uroj shërim të shpejtë si dhe bëjë thirrje për të gjithë qytetarët që të respektojnë me përpikëri masat e dalura nga institucionet shëndetësore: të bartin maskat, të reduktojnë daljet e shpeshta, të mbajnë higjenën”, ka shkruar Gashi.

  Kujtojmë se vetëm dje në Kosovë u shënuan gjithsej 855 raste me COVID-19 si dhe u regjsitruan 11 vdekje.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për ndërprerjen e energjisë-elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Të hënën në Gjykatën Speciale do të fillojë gjyqi ndaj krerëv të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi...
  Lajme31 Mars 2023
  Diplomati i karrierës, Agron Maloku ka paditur Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) që udhëhiqet nga Donika Gërvalla. Padia e...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot një konferencë për media, ku është theksuar se brenda dy vitesh qeverisje nga Albin Kurti,...
  Të tjera
  Vip31 Mars 2023
  Këtë vit ka qenë pothuajse e pamundur mospërfshirja e personazheve të njohura në historitë e krijuara brenda Big Brother Vip. Politikanë, gazetarë,...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Aljbin Kurti ka mbështetur Milo Gjukanoviqin para raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Mal të Zi. Kurti ka...
  Lajme31 Mars 2023
  Kuvendi i Kosovës do të bashkëpunojë me Ambasadën Zvicerane në Kosovë, e cila me anë të një projekti do t’i ndihmojë deputetët...
  Lajme31 Mars 2023
  Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka thënë se është i gatshëm për t’u përballur me çdo lloj skenari gjatë zgjedhjeve lokale...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Ukraina nuk do t'i falë kurrë ushtarët rusë përgjegjës për krimet në Bucha, tha Volodymyr Zelensky gjatë përkujtimit të përvjetorit të rimarrjes...
  Kronika31 Mars 2023
  Në Ferizaj është arrestuar një burrë pasi dyshohet se ka shkuar në vendin e punës të një gruaje dhe ia ka marrë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.