×
 • Lajme
 • Lajme

  Nis seanca ndaj Sveçlës për hedhje të gazit lotsjellës

  FrontOnline
  01 Mars 2024

  Seanca ndaj ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, tashmë ka nisur.

  Ai akuzohet për hedhje të gazit lotsjellës në vitin 2019 në Kuvendin e Kosovës, njofton Klankosova.tv.

  Kjo seancë do të mbahet edhe ndaj deputetëve tjerë të Lëvizjes Vetëvendosje si Fitore Pacolli, Salih Zyba dhe Drita Millaku.

  Arif Vladi me 17 shkurt në hotel Lake Side
  Nga Rubrika
  Lajme13 Prill 2024
  Njohësi i çështjeve politike, Gazmir Raci ka folur lidhur me takimin e fundit në Bruksel për çështjen e dinarit. Raci tha se...
  Front TV13 Prill 2024
  Herët në mëngjes shtatë autobus përplot me turistë u nisën drejtë Shqipërisë në kuadër të fushatës së ‘Sharr Travel’, Pusho shqip. Disa...
  Lajme13 Prill 2024
  Anëtarja e Komisionit për Punë të Jashtme, Time Kadrijaj takimet e kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel i ka vlerësuar pa...
  Të tjera
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Një pallat në lagjen “11 Janari” në Gjirokastër është rrezikuar nga zjarri pasi flakët përfshinë rreth orës 2 të mëngjesit orenditë në...
  Lajme13 Prill 2024
  Për takimet e vazhdueshme në Bruksel për çështjen e dinarit ka folur për Front Online ish-negociatori për dialog, Lutfi Haziri. Haziri vlerëson se Qeveria...
  Lajme13 Prill 2024
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet sot, lidhur me procesin e votimit për apo kundër largimit të kryetarëve në katër komunat...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Qytetarët e Shqipërisë dhe ata të Kosovës, do të kalojnë përmes pikës kufitare të Morinës me procedura të shpejtuara përgjatë 9 muajve...
  Sport13 Prill 2024
  Tre ndeshje interesante do të zhvillohen sot, në kuadër të xhiros së 29-të në Superligën e Kosovës në futboll. Sfida kryesore e...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Besohet se katër persona kanë vdekur në incidentin në kryqëzimin Bondi të Sydney të Australisë. Sipas raportimin të The Guardian, nuk dihet...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.