×
 • Lajme
 • Lajme

  Nga Prokuroria deklarohen për rastin e gruas nga Skënderaj që kërceu nga kati i tretë i shtëpisë

  FrontOnline
  11 Shkurt 2021

  Një grua ka kërcyer nga kati i tretë i shtëpisë së saj në fshatin Bask të Skënderajt. Shkaku i lëndimeve të marra, ajo ka vdekur. Viktima është e moshës rreth 30-vjeçare.

  Për rastin janë deklaruar edhe nga Prokuroria Themelore e Mitrovicës.

  Zëdhënësi i kësaj prokurorie, Valon Preteni, i ka thënë Gazetës Express, se rrethanat për ndriqimin e rastit janë duke u hetuar nga prokurori në koordinim me policinë.

  Ai ka treguar se trupi i viktimës është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë.

  “Trupi i viktimës me urdhër të prokurorit të PTH Mitrovicë është dërguar për autopsi në Institutit të Mjekësisë Ligjore në Prishtinë. Rrethanat për ndriqimin e rastit janë duke u hetuar nga prokurori në koordinim me policinë”, ka thënë Preteni

  Ndryshe, rasti fillimisht është konfirmuar nga Policia e Kosovës, përmes raportit 24 orësh.

  Sipas policisë, viktima ishte dërguar fillimisht në emergjencën e Drenasit e më pas në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës, ku edhe ka vdekur.

  “Fsh.Baks, Skenderaj, 10.02.2021-12:35. Raportohet se viktima femër kosovar e për shkaqe të panjohura ka kërcyer nga kati i tretë i shtëpisë. Si pasojë viktima ka pësuar lëndime trupore dhe e njëjta është dërguar fillimisht në emergjencën e Drenasit e me pas në QKUK ku dhe ka ndërruar jetë. Me vendim te prokurorit trupi i pa jetë i viktimës dërgohet ne IML për obduksion”, thuhet në raport.

  FITO 10.000 EURO ME PAKO PREMIUM PLUS!
  Nga Rubrika
  Lajme20 Korrik 2024
  A po i pastroni fëmijët tuaj më shpesh sesa duhet? Udhëzimet për t’i mbajtur fëmijët tuaj të pastër ndryshojnë shumë pasi rriten...
  Lajme20 Korrik 2024
  Sllavica Radovanoviq, kolonele në pension e Policisë së Serbisë, ka kritikuar publikisht ministrin e Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiq, për...
  Lajme20 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot ka intervistuar një person, i cili dyshohet se e ka ndihmuar Faton Hajrizin...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.