×
 • Sport
 • Sport

  Neymar shënon golin e parë me fanellën e Al-Hilal

  FrontOnline
  03 Tetor 2023

  Sulmuesi brazilian, Neymar ka shënuar golin e tij të parë me fanellën e Al-Hilal që prej kur u bë pjesë e tyre në afatin kalimtar veror, duke ndjekur rrugën e shume yjeve të futbollit të cilët vendosën që karrierën ta vazhdojnë në Lindjen e Mesme.

  Po zhvillohej minuta e 58-të e takimit mes Al-Hilal dhe Nassaji Mazandaran, kur Neymar pranoi një top mjaft të bukur nga Al-Dawsari për të mposhtur portierin kundërshtar me një goditje të fuqishme dhe për të dyfishuar epërsinë e sauditëve.

  Kujtojmë se kjo ndeshje u zhvillua në kuadër të Ligës së Kampionëve Aziatike, ku Al-Hilal pas kësaj fitore (3-0) radhitet e para në grupin D me katër pikë të grumbulluara pas dy ndeshjesh të zhvilluara.

  Ndeshja e radhës për Al-Hilalin do të jetë ajo ndaj Al-Akhdood në kuadër të javës së nëntë në Ligën Saudite, aty ku momentalisht janë lider të tabelës me 20 pikë./Telegrafi/

  Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë
  Nga Rubrika
  Sport05 Dhjetor 2023
  Të martën, u raportua se Marc-Andre Ter Stegen do t’i nënshtrohet një operacioni për lëndimin që ka pësuar në shpinë që e...
  Sport05 Dhjetor 2023
  Milan janë duke punuar për rikthimin e mbrojtësit Matteo Gabbia nga huazimi në afatin kalimtar të janarit. Gabbia ishte transferuar tek Villarreali...
  Sport05 Dhjetor 2023
  Barcelona nuk ka shumë hapësira për të manovruar në afatin kalimtar të janarit dhe ky ka qenë problemi që prej emërimit të...
  Të tjera
  Vip05 Dhjetor 2023
  Alby dhe Kaderi drisa po pastronin kuzhinën kanë qenë të revoltuara. Ato kanë debatuar me Blerandon. Alby ka thënë se “duke e...
  Sport05 Dhjetor 2023
  Barcelona nuk ka shumë hapësira për të manovruar në afatin kalimtar të janarit dhe ky ka qenë problemi që prej emërimit të...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Aktivistja e PSD-së, Donjeta Demolli, duke komentuar Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe ka kritikuar Qeverinë Kurti. Demolli e PSD-së theksoi se...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike në Prishtinë ka pranuar informata se një subjekt biznesor, i cili operon në kryeqytet, bën shitjen...
  Kronika05 Dhjetor 2023
  Katër persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në rrugën Ferizaj-Shtërpcë, konkretisht në fshatin Bajnicë të Kaçanikut. Lajmin...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Gëzim Kastrati prej vitesh po mbart një dhimbje të madhe për vajzën e tij, Diana Kastrati, e vrarë në 2011 nga ish-bashkëshorti i...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.