×
 • Lajme
 • Lajme

  Neuropsikiatri Agani: E kam pritë që Kosova do të përballet me këtë shkallë të dhunës

  FrontOnline
  04 Dhjetor 2023

  Neuropsikiatri Ferid Agani tha në Frontal në T7 se e ka që Kosova do të përballet me një shkallë të tillë të dhunës.

  Ai tha kjo shkallë në rritje do të jetë “çdoherë e më intensive.

  “T’ju them të drejtën, unë si profesionist i cili ka tani 40 vite që jam në këtë fushë për të ofruar shërbime të shëndetit mendor, në një mënyrë e kam pritë se Kosova në një periudhë kohore do të ballafaqohet me një shkallë të tillë të dhunës, e cila për fat të keq unë mendoj se do të jetë çdoherë e më intensive dhe më e lartë, duke marrë parasysh situatën e përgjithshme, edhe politike, edhe sociale, ekonomike”, tha ai.

  Ish-ministri i Shëndetësisë përmendi emigracionin, që tha se “e ka komplikuar gjithë situatën”.

  Afër dhjetë mijë banorë të fshatrave të Skenderajt përfitojnë nga rrjeti i ri elektrik
  Nga Rubrika
  Lajme01 Mars 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar anëtarin e Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Denis Beçiroviq, me rastin e Ditës së Pavarësisë....
  Lajme01 Mars 2024
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ndërsa lokalisht pritet të ketë reshje shiu, të cilat në momente...
  Lajme01 Mars 2024
  Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar sot me presidenten e Vjosa Osmani. Lajçak ka thënë se me...
  Të tjera
  Lajme01 Mars 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Korenica, ka treguar arsyet kryesore të kundërshtimit të projektligjit për fertilizimin e asistuar apo siç njihet ndryshe...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur sot për herë të dytë, e ku kanë diskutuar për tetë pika përfshirë atë...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka biseduar me ministrin e Brendshëm Taulant Balla, për t’u interesuar mbi ngjarjen e rëndë që ndodhi...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka uruar bashkëluftëtarin e tij, njëkohësisht mësuesin e devotshëm me rastin e...
  Lajme01 Mars 2024
  Avokati Ardian Bajraktari, duke komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit që rasti i vrasjes së Marigona Osmanit të kthehet në rigjykim, tha...
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, e ka kritikuar Qeverinë e Kosovës në lidhje me raportet e saj me Shtetet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.