×
 • Lajme
 • Lajme

  Nesho për paraqitjen e Osmanit në OKB: E mrekullueshme, e mposhti komplet Vuçiqin

  FrontOnline
  22 Prill 2024

  Ish-ambasador i Shqipërisë në OKB, Agim Nesho ka folur në lidhje me paraqitjen e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani në OKB, duke e quajtur paraqitje të mrekullueshme.

  Ai është shprehur se është hera e dytë që e sheh Kosovën, siç tha, në standardet e prezantimit të niveleve më të larta botërore.

  “Paraqitja ishte e mrekullueshme, më pëlqeu shumë, është hera e dytë që shikojë një Kosovë në standardet e prezantimit të niveleve më të larta botërore. Si nga kryeministri, ashtu edhe nga presidentja”, u shpreh ai në “Edicionin Special” në Klan Kosova.

  Nesho tha se Osmani në diskutimin e sotëm e ka mposhtur komplet presidentin serb, Aleksandër Vuçiq.

  “Në takimin e sotëm, dua të them se ajo e mposhti komplet presidentin Vuçiq, i cili u mor me fakte për të sensibilizuar anëtarët e Këshillit të Sigurimit që situata nuk ishte e qëndrueshme, prandaj edhe Serbia ka kërkuar në mënyrë të herë pas herëshme mbledhjen e Këshillit të Sigurimit, për arsye të stabilitet dhe paqes në rajon”.

  “Argumentet e tij ranë, për arsye sepse vet diskutimi i presidentes Osmani ishte një rikthim i gjithë situatës së kaluar 25-vjeçare”, u shpreh tutje ai.

  Juliana: E kuptoj që e kam lëndu djalin dhe e marr mbi supet e mia këtë (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Ata që ranë për çlirim, tani përkujtohen në mënyra të ndryshme. Një prej tyre është edhe dhurimi i gjakut, siç veprohet tash...
  Lajme25 Maj 2024
  Letra drejtuar liderëve të partive parlamentare nga ana e kreut të PDK-së, Memli Krasniqi po vlerësohet si test i gatishmërisë së partive...
  Lajme25 Maj 2024
  E përditshmja amerikane, “The New York Times”, ka publikuar një artikull të gjatë për Richard Grenellin. Gazeta ka biseduar me 40 persona,...
  Të tjera
  Vip25 Maj 2024
  Sonte (e shtunë) mbahet finalja e spektaklit shumë të shikuar Big Brother VIP Albania 3. Aventura mbi 100 ditore përmbyllet sonte me...
  Lajme25 Maj 2024
  Kah ikën u panë, e si dolën nuk dihej. Megjithatë, 8 muaj pas, në aleancën më të fuqishme në botë, do të...
  Sport25 Maj 2024
  Kaiserslautern dhe Bayer Leverkuseni po përballen në kuadër të finales së Kupës së Gjermanisë për sezonin 2023/2024. ‘Aspirinat’ e kanë gjetur veten...
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Të paktën dy persona janë vrarë pasi një dyqan i mbushur me njerëz në qytetin ukrainas të Kharkiv u godit nga sulmet...
  Lajme25 Maj 2024
  Me një organizim nga PDK-ja, sot në Finlandë, u themelua Këshilli për Organizimin e Kuvendit të partisë atje. Ky këshill prej 24...
  Lajme25 Maj 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, në kuadër të vizitës zyrtare në Uashington D.C mbajti një ligjëratë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.