Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Ndryshim i madh i numrit të rasteve të reja me COVID-19 në Gjermani

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Gjermania ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me koronavirus.

  Gjermania ka regjistruar shifra dukshëm më të ulta të rasteve të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit për dallim nga javët e kaluara.

  Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit me 10,824 në 801,327, treguan të hënën të dhënat nga Instituti Robert Koch (RKI) për sëmundjet infektive.

  Numri i raportuar i vdekjeve u rrit me 62 në 12,547, tregoi numri.

  Gjermania gjatë javës së kaluar ka kaluar ditë me mbi 20 mijë raste me COVID-19.

  Banori apo banorja i/e radhës në BBVK vjen nga Tirana, por kush është ai/ajo?
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni25 Mars 2023
  Një adoleshente, e cila u dogj e gjallë nga ish-partneri, dha frymën e fundit në spitalin ku po kurohej, pas pesë ditësh...
  Bota/Rajoni25 Mars 2023
  Një burrë në Gjermani ka plagosur rëndë një vajzë 17-vjeçare me sëpatë pasi kërcënoi pasagjerët në një tren, tha policia. Në qytetin...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një delegacion i Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë ka vizituar Luginën e Preshevës, ku është takuar me përfaqësues politikë e drejtues të institucioneve....
  Të tjera
  Vip25 Mars 2023
  Olta e ka quajtur Kristin naiv. Ajo ka thënë se e tepron me faktin që do të tregojë shpesh herë se sa...
  Lajme25 Mars 2023
  Përfaqësuesit e shoqatave të të zhdukurve në Kosovë, po e konsiderojnë si shumë të pa qartë dakordimin ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në...
  Lajme25 Mars 2023
  Partia Demokratike e Kosovës sot do të mbajë konferencë për media. Në njoftimin e kësaj partie, bëhet e ditur se konferenca do...
  Lajme25 Mars 2023
  Partia Socialdemokrate do të mbajë sot protestë kundër marrëveshjes në mes Kosovës dhe Serbisë, të arritur në Ohër më 18 mars. Në...
  Lajme25 Mars 2023
  Përmes një njoftimi dërguar mediave, KEDS, ka njoftuar për punime në rrjet. Në njoftim bëhet të ditura qytetet dhe koha kur pritet...
  Lajme25 Mars 2023
  Diplomati gjerman, Joakim Ryker tha se në momentin që marrëdhëniet Kosovë-Serbi do të normalizohen, atëherë do të bëhet dhe njohja e plotë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.