Sport

Ndeshjet e xhiros së parafundit në Superligë: Formacionet zyrtare

Ndeshjet e xhiros së parafundit në Superligë: Formacionet zyrtare
14:31 | 16 Maj 2021

Në Superligën e Kosovës në futboll sot zhvillohen pesë ndeshje, derisa të gjitha nisin nga ora 15:00.

Kryendeshja e xhiros së 35-të është ndërmjet Gjilanit dhe Prishtinës, ku me një fitore eventuale apo edhe barazim sot kryeqytetasit do të nisin festën për titull, shkruan FrontOnline.

Nga ana tjetër, rivali i Prishtinës, Drita përballet me Drenicën që lufton për mbijetesë dhe kërkon tre pikë.

Arbëria që është në rrezik për rënie nga elita luan me Llapin që tashmë ka siguruar daljen në Evropë pasi e fitoi Kupën e Kosovës.

Më poshtë i gjeni të gjitha ndeshjet e ditës së sotme:

Formacionet zyrtare:

Gjilani: Koliçi, Rapa, Çyrbja, Hila, Bushiç, Hajdari, Dallku, Sorsa, Useini, Musolli, Progni

Prishtina: Nika, B.Krasniqi, Dellova, Bekteshi, Mici, Boshnjaku, Lilaj, Zyba, E.Krasniqi, Abazi, Kryeziu.

Formacionet zyrtare:

Drenica: Ymeri, Gjoni, Bejta, Dumani, Lushtaku, Ramadani, Jashari, Dervishaj, Denisson, Uka, Rogova

Drita: Maloku, Blakqori, Arago, Gërbeshi, Limani, Vucaj, B.Shabani, Fazliu, Alidema, Haxhimusa, Xh.Shabani.

Formacionet zyrtare:

Arbëria: Miftari, Zabërgja, Bahtiri, Hyseni, Seferi, Cesar Santos, Avdulli, Lika, Kryeziu, Ibrahimi, Pira

Llapi: Ajeti; Idrizi, Bujari, Prençi, Veliu, Hyseni, Krasniqi, Zeqiri, Selmani, Shabani, Peposhi, Hoti.

Formacionet zyrtare:

Ballkani: Ljuljanoviq, Thaqi, Potoku, Berisha, Gashi, Hoxha, E.Krasniqi, Daku, Kuq, Jashanica, Baftiu

Trepça ’89: Hyseni, Pllana, Carbnonieri, Berisha, Mashau, Dedia, Ard.Muja, Jashari, Nimani, Arb.Muja, Shala.

Formacionet zyrtare:

Feronikeli: Avdyli; Dabiqaj, Lladrovci, Thaqi, Hoti, Malaj, Bojku, Maliqi, Islami, Milickovic, Hoxha

Besa: Haxhijaj; Ajdini, Salihu, Beseni, Sheqerolli, Maliqi, Rajovic, Qorri, Raqi, Bilal, Ahmed M’Breacek.

/FrontOnline/

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera