×
 • Vip
 • Vip

  Ndahen Shawn Mendes dhe Camila Cabello, por mbesin miq

  FrontOnline
  18 Nëntor 2021

  Këngëtari Shawn Mendes dhe këngëtarja Camila Cabello i kanë dhënë fund lidhjes së tyre dyvjeçare. Lajmi është bërë i ditur në një deklaratë të përbashkët të postuar në Instagram Stories.

  “Hej, ne vendosëm t’i jepnim fund lidhjes sonë romantike, por si njerëz ne ende e duam njëri-tjetrin më shumë se kurrë”, shkruan ata. “Ne e filluam lidhjen tonë si miqtë më të mirë dhe do të vazhdojmë të jemi miqtë më të mirë. Ne e vlerësojmë vërtet mbështetjen tuaj që nga fillimi dhe ecim përpara”, thuhej në një postim të Camila dhe Shawn.

  Çifti u takua në vitin 2014, ndërsa Cabello ishte anëtare e grupit Fifth Harmony, dhe lidhja filloi në korrik 2019 pas regjistrimit të një videoklipi të përbashkët për këngën ‘Señorita’ dhe që atëherë ata janë pothuajse të pandarë.

  Lajmi ka kapur shumë fansa të papërgatitur pasi çifti deri vonë dukeshin shumë të dashuruar, ndaj kanë festuar Halloween me një kostum të përbashkët.

  Gjatë pandemisë së koronavirusit, Shawn dhe Camila u transferuan në Miami për të qenë me familjen Cabello, të cilën këngëtarja e përshkroi si një “përvojë vërtet të bukur”.

  “Ishte hera e parë që isha i qetë dhe mund të mendoja, ‘Çfarë po ndodh në këtë botë dhe si ndihem unë për të dhe çfarë mund të bëj dhe ku po shkon kjo nga këtu?’”, tha Shawn në nëntor të vitit të kaluar. në një intervistë për Apple Music. “Mendoj se ishte dhurata më e mirë që kam marrë ndonjëherë në jetën time”.

  Camila tha se gjithashtu mësoi shumë për veten gjatë asaj kohe me Shawn, duke ndarë në Instagram se ndihet “më e guximshme, më e mençur dhe më e mirë” për shkak të tij. “Kur je në një marrëdhënie me dikë, më duket sikur ai është një pasqyrë që të pasqyron – vazhdimisht duhet të përballem me frikën, ankthet, pasiguritë, modelet e mia të mendimit, bindjet e mia për jetën dhe veten time”, shkroi ajo dhe vazhdoi:”Nuk është aq e thjeshtë sa ndonjëherë duket në foto. Ndonjëherë është e çrregullt, e sikletshme dhe e shëmtuar. Por nuk ka asgjë si një forcë që është dashuria”./FrontOnline/

   

  Me ofertat e “Sharr Travel”, vetëm sot 300 qytetarë udhëtojnë drejtë Shqipërisë
  Nga Rubrika
  Vip21 Korrik 2024
  Reperi Rigels Rajku i njohur me emrin e artit si Noizy ishte ftuar së fundmi në një Podcast” ku ka folur për...
  Vip21 Korrik 2024
  Blero Muharremi i njohur si Blero, duket se rënë sërish në dashuri. Ai së fundmi është parë në krahët e modeles së...
  Vip20 Korrik 2024
  Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, ka marrë vëmendjen e të gjithëve duke mbuluar ballinën e revistës prestigjioze “Marie Claire” në edicionin...
  Të tjera
  Lajme21 Korrik 2024
  Liridona Shala, bashkëshortja e Faton Hajrizit i cili u vra nga policia serbe, pas dyshimeve për vrasjen e një efektivi në Serbi,...
  Lajme21 Korrik 2024
  Shefja e diplomacisë kosovare, Donika Gërvalla Schwarz, ka reaguar pasi presidenti amerikan , Joe Biden, ka njoftuar për tërheqjen e tij nga...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka publikuar një video nga vizita e saj Akademinë Ushtarake Mbretërore Sandhurst në Mbretërinë e Bashkuar. Osmani...
  Lajme21 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka bërë të ditur se Universiteti i Prishtinës ka shënuar me ngritjen më të madhe dhe renditjen...
  Lajme21 Korrik 2024
  Artan Hajrizi, vëllai i Faton Hajrizit që u vra nga autoritete serbe ka njoftuar se nuk do të ketë të pame lidhur...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidenti amerikan, Joe Biden, ka njoftuar se është tërhequr nga kandidatura për t'u rizgjedhur në krye të Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.