×
 • Sport
 • Sport

  Napoli e “shkel” Sassuolon, protagonist edhe Rrahmani

  FrontOnline
  28 Shkurt 2024

  Napoli është rikthyer te fitoret në Serie A pas tri ndeshjeve radhazi pa shijuar tri pikët.

  Kampioni në fuqi i Italisë mposhti në udhëtim Sassuolon me rezultat 1:6 në ndeshjen e mbetur të javës së 21-të në elitën e futbollit italian.

  Por, Napoli fillimisht ishte në disavantazh, kur Racic realizoi për 1:0 për Sassuolon në minutën e 17-të të ndeshjes.

  Ndërsa, festivalin e golave për Napolin e hapi kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani.

  Qendërmbrojtësi realizoi në minutën e 29-të pas asistit nga Anguissa për të barazuar rezultatin në 1:1.

  Në të 31 dhe 41, Osimhen shënoi dy herë dhe në të dy rastet u asistua nga Politano.

  E sulmuesi Nigerian e kompletoi hat-trikun e tij në minutën e 47-të kur shënoi pas asistimit nga Kvaratskhelia.

  E ky i fundit shënoi pas katër minutave për 1:5 dhe më të 75-tën për 1:6.

  Me këtë fitore, Napoli tani ka 40 pikë në vendin e nëntë, tetë më pak se Bologna që mban pozitën e katërt dhe që është synimi i këtij edicioni për napolitanët.

  Në anën tjetër, Sassuolo bie në vendin e 18-të me 20 pikë të grumbulluara. /Gazeta Express/

  Ndërgjegjësimi mbi autizmin dhe ndryshimi i narratives për autizmin dhe Personat me Aftësi të Kufizuar
  Nga Rubrika
  Sport13 Prill 2024
  Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, është deklaruar për herë të parë pas raportimeve për dyshimet që u ngritën, pas pretendimeve të bashkëshortes së...
  Sport13 Prill 2024
  Real Madrid ka vazhduar ecjen drejt titullit të La Ligës duke triumfuar nga Mallorca. Ani se ka fituar me rezultat minimal 0-1,...
  Sport13 Prill 2024
  Torino dhe Juventusi kanë barazuar 0-0 në ndeshjen e javës së 32-të të Serie A. Ndeshjet mes Torinos dhe Juventusit shpesh dinë...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Mediat izraelite kanë njoftuar se Irani ka nisur dronë drejt Izraelit. Kjo është konfirmuar nga zëdhënësi i Forcave Mbrojtëse të Izraelit, Daniel...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Autoriteti Rregullator i Aviacionit Civil Jordanez ka njoftuar të shtunën se hapësira ajrore e vendit do të mbyllet përkohësisht për të gjithë...
  Lajme13 Prill 2024
  Në organizimin e aktivisteve të shoqërisë civile nga Ferizaj së bashku me përfaqësues nga Komuna e Ferizajt, Policia e Kosovës, përfaqësues nga...
  Lajme13 Prill 2024
  Me qëllim të marrjes së propozimeve vërejtjeve dhe rekomandimeve, Komisioni parlamentar për media, mbajti në Pejë dëgjim publik për projektligjin për KPM-në....
  Lajme13 Prill 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar perseri pas vrasjes së Erona Coklit, 21-vjeçares, nga ish-bashkëshorti i saj në Ferizaj dje, në...
  Lajme13 Prill 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka marrë pjesë në Forumin e Delfit në Greqi. Ai aty ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.