×
 • Lajme
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Murati: 66 qytetarë në veri janë punësuar pas lansimit të platformës së punësimit

  FrontOnline
  15 Prill 2024

  Ministri i Financave, Hekuran Murati ka njoftuar se një muaj nga lansimi i masës së punësimit për komunat në veri janë regjistruar edhe punësimet e para.

  Sipas tij, për një muaj janë punësuar 66 persona përmes kësaj plaftorme.

  “Një muaj pas lansimit të masës së punësimit në katër komunat në veri të vendit, tashmë kemi edhe punësimet e para.

  Në muajin e parë janë punësuar 66 punëkërkues si rezultat ndërmjetësimit nga Agjencia e Punës nëpërmjet kësaj mase.

  Punësimi është bërë nëpër biznese që tashmë janë regjistruar në zyrat lokale të ARBK, dhe operojnë sipas ligjeve në fuqi”, u shpreh ai në një postim në Facebook.

  Petrol Company thyen rekordet me: çmimet, kualitetin dhe aktivitetet
  Nga Rubrika
  Lajme19 Maj 2024
  Prokuroria publike e Schwyz-it dënoi kosovarin për hyrje të paligjshme, qëndrim të paautorizuar dhe punë pa leje me një gjobë prej 6800...
  Lajme19 Maj 2024
  Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri ka thënë se sundimi i ligjit dhe siguria e qytetarëve të Kosovës është në...
  Lajme19 Maj 2024
  Nënsekretarja amerikane për Diplomaci Publike, Liz Allen, ka takuar presidenten Vjosa Osmani në Prishtinë. Ambasada e SHBA-së në Kosovë, përmes një komunikate...
  Të tjera
  Bota/Rajoni19 Maj 2024
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lushnjë, ku një 82-vjeçar, Behar Musaku ka qëlluar me armë zjarri të bijë, dhe më...
  Lajme19 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka postuar fotografi në Facebook nga takimi me nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për Çështje dhe Diplomaci...
  Lajme19 Maj 2024
  Forca Detare shqiptare dërgon anijen e dytë në operacionet e NATO-s. Forcat Detare të Shqipërisë kanë dërguar edhe anijen e dytë në...
  Lajme19 Maj 2024
  Sindikata e Policisë së Kosovës ka votuar të dielën për shkarkimin e kryetarit Imer Zeqiri. Për shkarkimin e tij, Zeqiri e kuptoi...
  Lajme19 Maj 2024
  Ka përfunduar vizita e prindërve të ish-presidentit Thaçi në Qendrën e Paraburgimit në Hagë. Babai dhe nëna e Thaçit ishin sot për...
  Lajme19 Maj 2024
  Ministria kroate e Mbrojtjes ka bërë të ditur se nesër do të mbahet ceremonia zyrtare e dërgimit në Kosovë të trupave të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.