Sport

Mundësi i UFC-së theu krahun e idolit të tij, krisma u dëgjua edhe në transmetim

Mundësi i UFC-së theu krahun e idolit të tij, krisma u dëgjua edhe në transmetim
14:14 | 16 Maj 2021

Mundësi i famshëm brazilian i MMA-së, Ronaldo Souza ndoshta i ka dhënë fund karrierës së tij pasi pësoi një lëndim të tmerrshëm të krahut në UFC 262.

Souza ishte në ring kundër Andrew Munizit, i cili padashje ia theu krahun në rundin e parë, shkruan FrontOnline.

Duke qenë se braziliani është 41-vjeçar, rehabilitimi i tij do të shkojë gjatë, andaj nuk përjashtohet mundësia e pensionimit të tij.

Ndryshe, kjo përballje u ndërpre në minutën e tretë./FrontOnline/

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera