×
 • Lajme
 • Lajme

  Moti për ditët në vijim

  FrontOnline
  11 Nëntor 2020

  Ditët e ardhshme do të jenë pa ndryshim, mëngjeset e ftohta, me mjegull dhe vransira të ulëta përgjatë ultësirave, ditën intervale me diell.

  Koncentrimi i ndotësve ajror paraqitet me një tendencë të rritjes, prandaj vlerat e indeksit të cilësisë së ajrit do të kalojnë edhe në vlera të pashëndetshme, mirëpo vende-vende gjatë ditës do të zbresin edhe përreth vlerave mesatare.

  Datat:

  12.11 – Paradite ftohtë, përgjatë ultësirave mjegull/vransira të ulëta.  Ditën intervale më të gjata me diell.

  13.11 – Herët në mëngjes mundësi për riga lokale shiu.  Paradite nëpër vise të ulëta mjegull/vransira të ulëta.  Ditën intervale me diell.

  14.11 – Paradite mjegull/vransira të ulëta nëpër ultësira.  Ditën kryesisht me diell.

  15.11 – Në mëngjes përgjatë ultësirave mjegull/vransira të ulëta.  Ditën kryesisht me diell.

  16.11 – Orëve të mëngjesit përgjatë ultësirave me mjegull/vransira të ulëta. Ditën kryesisht me diell.

  Temperaturat minimale do të luhaten nga 0C deri 3C, e maksimalet nga 10C deri 12C.

  Era do të fryj e lehtë drejtimesh të ndryshme 1-5m/s.

  Shtypja atmosferike mbetet lartë mbi vlera normale.

  Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA
  Nga Rubrika
  Lajme14 Prill 2024
  Irani ka kërcënuar çdo vend i cili i mundëson Izraelit që përmes hapësirës së tyre ajore të kryejnë sulme ndaj Iranit. Paralajmërimi...
  Lajme13 Prill 2024
  Ish- kryeinspektori AKI-së, Burim Ramadani menjëherë pas nisjes së dronëve iranian drejt Izraelit u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që gjenden...
  Lajme13 Prill 2024
  Irani ka nisi një sulm ndaj Izraelit, duke i përdorur dhjetëra dronë, raporton Front Online. Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha se Izraeli...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Mediat izraelite kanë njoftuar se Irani ka nisur dronë drejt Izraelit. Kjo është konfirmuar nga zëdhënësi i Forcave Mbrojtëse të Izraelit, Daniel...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Autoriteti Rregullator i Aviacionit Civil Jordanez ka njoftuar të shtunën se hapësira ajrore e vendit do të mbyllet përkohësisht për të gjithë...
  Lajme13 Prill 2024
  Në organizimin e aktivisteve të shoqërisë civile nga Ferizaj së bashku me përfaqësues nga Komuna e Ferizajt, Policia e Kosovës, përfaqësues nga...
  Lajme13 Prill 2024
  Me qëllim të marrjes së propozimeve vërejtjeve dhe rekomandimeve, Komisioni parlamentar për media, mbajti në Pejë dëgjim publik për projektligjin për KPM-në....
  Lajme13 Prill 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar perseri pas vrasjes së Erona Coklit, 21-vjeçares, nga ish-bashkëshorti i saj në Ferizaj dje, në...
  Lajme13 Prill 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka marrë pjesë në Forumin e Delfit në Greqi. Ai aty ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.