Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Mimoza Kusari: E dimë që nuk mund ta zgjedhim presidentin e SHBA’së, donim të ndikonim tek mërgata

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Deputetja e grupit të VV’së, Mimoza Kusari Lila, ka thënë në emisionin dPT te Fidani në T7 se mesazhi i kryetarit të VV’ë, Albin Kurti, që bëri thirrje për përkrahje të Joe Biden në zgjedhjet presidenciale në SHBA ishte për të ndikuar tek mërgata.

  “Dëgjo ne e dimë se nuk e zgjedhim Presidentin e SHBA’së. Kjo as nuk diskutohet”, thotë ajo.

  “Ne kemi kërkuar që mërgata të votojë Joe Bidenin dhe në këtë mënyrë të ndikojmë tek mërgata e madhe që jeton në SHBA. Gara ishte 50 me 50. Fitorja e Biden na kthen tek një politikë e jashtme më e qartë e Amerikës. Nuk kishim nevojë për kërcënime të largimit të trupave”, shtoi ajo.

  Si të kurseni mbi 350 kilovatë/orë në muaj me një investim të thjeshtë, tregon Idriz Ferati, drejtor i Auditimit në…
  Nga Rubrika
  Lajme26 Mars 2023
  Partia Socialdemokrate ka mbajtur protestë dje në Prishtinë kundër marrëveshjes së Ohrit, ndërsa ditë më parë kishin shkruar parulla në kryeqytet “Albin...
  Lajme26 Mars 2023
  Mikrobiologu Lul Raka, foli për pandeminë, “zhdukjen” e tij nga mediat, kohën e luftës, sistemin shëndetësor në Kosovë etj. U bë i...
  Lajme26 Mars 2023
  Në kuadër të bashkëpunimit me Republikën e Sllovenisë, rreshter majori i FSK-së, Bedri Zuka po merr pjesë në Konferencën e nënoficerëve të...
  Të tjera
  Lajme26 Mars 2023
  Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri u shpreh sot se vendimi i Gjykatës Kushtetuese për Ligjin për Këshillin Prokurorial vërteton...
  Vip26 Mars 2023
  Një ditë pasi u eliminua nga Big Brother VIP Albania, Kiara Tito, ka qenë e ftuar në “Fan Club” për të folur...
  Lajme26 Mars 2023
  Të dielën e ardhshme në Prishtinë do të mbahet një marsh, duke kërkuar drejtësi për krerët e UÇK-së që janë në Hagë....
  Lajme26 Mars 2023
  Është vetëm një nxënës që ndjek mësimet në klasën e parë të Shkollës Fillore “Rilindja” në fshatin Keqekollë të Komunës së Prishtinës....
  Vip26 Mars 2023
  Familjarët e Kristit kanë reaguar të revoltuar pasi Lorenci pranoi se ai dhe Keisi kanë pasur një romancë jashtë “Big Brother VIP”....
  Tenderët26 Mars 2023
  Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ndau gjysmë milion euro për restarurimin e objektit të ish-gjimnazit të Ferizajt, “Ismail Qemali’. Objekti, i...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.