Gjuha:
×
 • Sport
 • Sport

  Messi në pritje të Barcelonës, dëshiron largimin nga PSG 

  FrontOnline
  30 Mars 2023

  Sipas mediave, Lionel Messi pret vetëm Barcelonën që të bëjë një lëvizje në këtë merkato verore. Kontrata e argjentinasit me PSG, skadon në fundin e këtij sezoni dhe ai bëhet një lojtar i lirë.

  Por me fitimin e Kupës së Botës, klubi parizien i paraqiti “Pleshtit”, kontratën për të qëndruar dhe 1 vit më shumë në kryeqytetin francez. Pavarësisht zërave që e lidhin Messin me një rikthim në Barcelonë ose me një kalim në Arabi ose SHBA, i vetmi propozim konkret është nga klubi francez.

  Nga ana tjetër mediat shtojnë se Messi është në pritje të katalanasve pavarësisht se klubi duhet të rikuperojë një shifër tepër të lartë rreth 200 milionë euro që të firmosë me lojtarë të rinj dhe t’i federojë ata.

  Messi është i gatshëm të rikthehet sërish në Barcelonë, aty ku emri i tij gdhendet me “gërma të arta”, megjithatë shifrat e operacionit, mund të rrezikojnë edhe dështimin e tij. /SS/

  Comodita “pushton” Amerikën, dyshekët e saj në top 5 produktet më të shitura
  Nga Rubrika
  Sport30 Maj 2023
  Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka dërguar sot ankesë në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar, në lidhje me mesazhin provokues dhe politik të tenistit...
  Sport29 Maj 2023
  Pas katër vitesh, Partizani rikthehet te titulli kampion në Superiore teksa të kuqtë mposhtën në shtëpinë e tyre, Teutën me rezultatin 2-0....
  Sport29 Maj 2023
  Kombëtarja e Italisë ka publikuar sot listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e muajit qershor. Skuadra e Roberto Mancinit përbëhet nga...
  Të tjera
  Sport30 Maj 2023
  Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka dërguar sot ankesë në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar, në lidhje me mesazhin provokues dhe politik të tenistit...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Kanë shpërthyer sërish tensionet midis Armenisë dhe Azerbajxhanit, dy ditë përpara se të rifillonin bisedimet që synonin përfundimin e një marrëveshjeje paqeje...
  Lajme30 Maj 2023
  Kryetari i Komunës së Zveçanit, Ilir Peci, tha se po punon nga Zyra për Komunitete në fshatin Lipë të kësaj komune, e...
  Lajme30 Maj 2023
  Gazetarët që po i përcjellin nga afër ngjarjet në veri të vendit janë sulmuar në Leposaviq. T7 raportoi se gazetarët janë sulmuar...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Një tjetër vrasje ka tronditur SHBA-në dhe këtë herë viktimat janë nga e njëjta familje. Prindërit, motra dhe vëllai i Cesar Olalde,...
  Lajme30 Maj 2023
  Kryeministri Albin Kurti nuk do të marrë pjesë në Forumin e Bratisllavës në Sllovaki ku kishte planifikuar të shkonte për shkak të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.