×
 • Sport
 • Sport

  Mësohet sa ndeshje do të mungojë Nacho pas kartonit të kuq

  FrontOnline
  03 Tetor 2023

  Real Madrid ka një krizë në qendër të mbrojtjes për momentin. Eder Militao dhe David Alaba janë të dy të lënduar, ndërsa Nacho Fernandez u përjashtua nga fusha në sekondat e fundit të fitores mbresëlënëse 3-0 të shtunën ndaj Gironas.

  Nacho mori një karton të kuq për një ndërhyrje të rrezikshme ndaj Portu, të cilin ai së bashku me Carlo Ancelottin dhe Florentino Perez e telefonuan pas ndeshjes dhe i kërkuan falje.

  Fillmisht mendohej se ai do të humbiste vetëm ndeshjen e fundjavës së ardhshme kundër Osasunas, megjithëse tani do të humbasë edhe disa ndeshje tjera pasi iu dha një dënim i fortë nga Komiteti i Garave.

  Siç raporton mediumi spanjoll “Marca”, Nacho është pezulluar me tre ndeshje, gjë që do ta bëjë atë gjitë humbasë ndeshjet kundër Sevillas (udhëtim) dhe El Clasicon e parë të sezonit në stadiumin olimpik në “Montjuic”, që është një goditje e madhe për trajnerin e Real Madridit, Carlo Ancelotti.

  Lajmi i mirë për Real Madridin është se Alaba pritet të rikuperohet deri më 28 tetor atëherë edhe kur zhvillohet El Clasico.

  Gjithsesi, Nacho do të kishte qenë një anëtar i vlefshëm i skuadrës për atë ndeshje, në të cilën tani do të mungojë. /Telegrafi/

  Si t’i përdorni radiatorët e ngrohjes që të kurseni deri në 25% të faturës së rrymës
  Nga Rubrika
  Sport05 Dhjetor 2023
  Julen Lopetegui ka refuzuar një ofertë luksoze nga klubi arab Al-Ittihad që do ta bënte atë njërin ndër trajnerët më të pagua...
  Sport05 Dhjetor 2023
  Të martën, u raportua se Marc-Andre Ter Stegen do t’i nënshtrohet një operacioni për lëndimin që ka pësuar në shpinë që e...
  Sport05 Dhjetor 2023
  Milan janë duke punuar për rikthimin e mbrojtësit Matteo Gabbia nga huazimi në afatin kalimtar të janarit. Gabbia ishte transferuar tek Villarreali...
  Të tjera
  Vip05 Dhjetor 2023
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Monika Salihu, ishte e ftuar në emisionin e pasdites në Klan Kosova, “Ora e Pasdites”. Gjatë intervistës, ajo...
  Ekonomi05 Dhjetor 2023
  Minatorët e Trepçës edhe pas grevës dhjetë ditëshe, po ankohen se marrëveshja që i dha fund grevës, nuk po zbatohet. Përveç shpalljes...
  Sport05 Dhjetor 2023
  Milan janë duke punuar për rikthimin e mbrojtësit Matteo Gabbia nga huazimi në afatin kalimtar të janarit. Gabbia ishte transferuar tek Villarreali...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Ish zëvendës-ndihmës Sekretari amerikan i Mbrojtjes për Evropën dhe Politikën ndaj NATO-s, Jim Townsend, vlerëson se një nga zhgënjimet më të mëdha...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova Edona dhe Adri kanë debatuar. Ajo është revoltuar shumë me Adrin. Në një moment i ka...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Bashkimi Evropian (BE) i ka kërkuar Bosnjë e Hercegovinës të bëjë më shumë reforma në mënyrë që të mundë t’i fillojë bisedimet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.