×
 • Vip
 • Vip

  Meriton Mjekiqi largohet i pari nga pesë finalistët, humb garën për çmimin e madh

  FrontOnline
  25 Maj 2024

  Në një ndër netët më emocionuese të televizionit shqiptar, prezantuesi i njohur Meriton Mjekiqi është shpallur banori i parë që largohet nga pesëshja finaliste e “Big Brother VIP Albania”. Për mbi 130 ditë, ai ka qenë pjesë e rrugëtimi në shtëpinë e famshme, duke shpërndarë momente të paharruara dhe duke zhvilluar miqësi të thella me banorët e tjerë.

  Në mbrëmjen finale, emocionet ishin të larta ndërsa të gjithë prisnin me ankth të mësonin se cili do të ishte banori i parë që do të thërriste lamtumirën e fundit. Meritoni, i cili u bë një figurë e dashur për publikun përmes mënyrës së tij të të qenurit dhe performancave të tij gjatë qëndrimit në shtëpi, përjetoi një rrugëtim plot sfida dhe triumfe në këtë kompeticion të mbijetesës.

  Atij iu desh të përballet me opinionin e publikut dhe votat e shumta që vendosën se ai nuk do të jetë pjesë e tre finalisteve përfundimtare. Largimi i tij nga shtëpia ka sjellë një fund të papritur për aventurën e tij në “Big Brother VIP Albania”, por gjithashtu ka shënuar edhe fillimin e një kapitulli të ri në karrierën e tij.

  Pavarësisht largimit, Meriton Mjekiqi mbetet një fitues në zemrat e shumtë të ndjekësve dhe mbështetësve, të cilët e kanë admiruar atë për vendosmërinë, karizmën dhe humanitetin që ka treguar gjatë qëndrimit të tij në spektakël. Tashmë, ai po përball me një audiencë që e pret me duar hapur dhe me një karrierë që parashikohet të jetë edhe më e ndritur. /Telegrafi/

  Stresi thotë se Vivien s’ka fuqi pa Getinjon, pajtohet Lugati
  Nga Rubrika
  Vip15 Qershor 2024
  Mbrëmja e saj shtunës në Dortmund pritet të jetë elektrizuese, pasi Shqipëria përballë Italisë do të luajë një ndeshje që mund të...
  Vip15 Qershor 2024
  Këngëtari shqiptar, Sabri Fejzullahu ka kujtuar në 32-vjetorin e vdekjes, gjyshin e tij. Ai shprehet se me vdekjen e tij i është...
  Vip15 Qershor 2024
  Më 19 Qershor, në orën 21:00, grupi i mirënjohur i muzikës shqiptare, Elita 5, do të ngjitet në skenën e sheshit të...
  Të tjera
  Lajme15 Qershor 2024
  Shqipëria ka kaluar në avantazh ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian 2024, e vlefshme për grupin B. Në...
  Lajme15 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja kanë qëndrime të ndryshme lidhur me përdorimin e armëve perëndimore nga Ukraina për të goditur objektiva ushtarake...
  Lajme15 Qershor 2024
  Drejtuesit e vendeve të G7 përfunduan takimin e nivelit të lartë me paralajmërimin më të fortë të bërë deri më tani Kinës,...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me zëvendëspresidenten e Shteteve të Bashkuara, Kamala...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në nisje të Samitit të Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me kancelarin gjerman, Olaf Scholz...
  Lajme15 Qershor 2024
  Zona që gjendet në afërsi të pikës kufitare Bërnjak në veri të Kosovës, 50 metra afër zonës administrative me Serbinë, e që...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.