×
 • Auto
 • Auto

  Mercedes S580e 4Matic

  FrontOnline
  20 Nëntor 2021

  Mercedes njoftoi se ka zgjeruar ofertën e S-Class luksoz për vitin model 2022. Para së gjithash, versioni hibrid plug-in i S580e do të jetë gjithashtu i disponueshëm me tërheqjen me të gjitha rrotat 4Matic (deri më tani ka qenë i disponueshëm vetëm me tërheqje me rrota të pasme).

  S580e 4Matic kombinon një motor turbo 3.0-litërsh me gjashtë cilindra me 367 kuaj fuqi dhe një motor elektrik, me një fuqi të kombinuar prej 503 kuaj fuqi  dhe 750 Nm çift rrotullues. Gjithashtu, është e mundur të vozitni në mënyrë elektrike (deri në 100 km), dhe karikimi i baterive zgjat 30 minuta.

  Në ofertë është përfshirë edhe një version standard me bazë rrotash më të gjatë, ndërsa çmimet në Gjermani nisin nga 130.638 euro (varianti me vetëm rrota të pasme kushton 126.830 euro atje).

  Përveç kësaj, Mercedes ka përmirësuar sistemin e informacionit argëtues MBUX për vitin e modelit 2022 (ndër të tjera, funksionet kryesore do të jenë gjithmonë të dukshme në krye të ekranit), dhe opsionet e personalizimit janë zgjeruar me programin Mercedes Manufacturing./FrontOnline/

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Auto19 Korrik 2024
  Mini nuk ka një fuoristradë, por kjo mund të ndryshojë. Zëvendëspresidenti i Mini of the Americas, Michael Petyon, kohët e fundit tha...
  Auto19 Korrik 2024
  Më 5 qershor, Federata Norvegjeze e Automobilave priti ngjarjen e shumëpritur El Prix për vitin 2024. I njohur si testi më i...
  Auto18 Korrik 2024
  Mini nuk ka një fuoristradë, por kjo mund të ndryshojë. Zëvendëspresidenti i Mini of the Americas, Michael Petyon, kohët e fundit tha...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.