×
 • Lajme
 • Lajme

  Mbrëmë u rrah një shtetas i Bullgarisë në Prishtinë dhe u bë për emergjencë- policia jep detaje

  FrontOnline
  05 Dhjetor 2023

  Një nënshtetas i Bullgarisë është rrahur në orët e vona të së martës në Prishtinë.

  I dyshuari është dërguar në Emergjencën e QKUK-së, teksa rasti është cilësuar si lëndim i rëndë trupor. Këto i ka bërë të ditur zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

  “Mbrëmë nga Emergjenca e QKUK-së, rreth orës 23:20 kemi pranuar informatën për një person (shtetas të huaj) të lënduar. Policia në koordinim me prokurorinë ka nisur një hetim për zbardhjen e rastit, i cili është cilësuar lëndim i rëndë trupor”, ka thënë Ahmeti.

  Mediumi merr vesh se i dyshuari ka pasur nënshtetësi bullgare.

  Curri: Atdheu dhe Xhuli ia kaluan për shpejtësi të krijimit të lidhjes, Vivien dhe Getinjos (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme25 Shkurt 2024
  Kryetari i Degës i PDK-së në Skënderaj, Sami Lushtaku, ka bërë të ditur se e ka vizituar deputeten e këtij subjekti, Ganimete...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Ka vdekur infermierja e pensionuar Zyrafete Shehu. Kështu ka njoftuar Oda e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve tjerë Shëndetësor të Kosovës. Ajo kishte...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Ish-deputetja dhe moderatorja, Grida Duma, ka folur për ndjenjat që i jep Kosova sa herë të jetë e pranishme. E ftuar në...
  Të tjera
  Lajme25 Shkurt 2024
  Ish nënkryetarja e komunës së Prishtinës dhe ish ushtruesja e detyrës së drejtoreshës së Arsimit, Donjeta Sahatçiu, ka reaguar pas anulimit të...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është duke qëndruar për vizitë në Katar. Ajo atje po merr pjesë në tryezën ekonomike ndërmjet Kosovës...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Zjarrfikësit në Kosovë vazhdojnë të jenë të pakënaqur me kushtet e punës. Edhe viti 2024 për ta ka filluar njëjtë sikurse viti...
  Sport25 Shkurt 2024
  Arsenali ka bërë historinë në Ligën Premier pas fitores së thellë me rezultat 4-1 ndaj Newcastle United në ‘Emirates’. Pasi Liverpooli dhe...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Një rrahje mes disa personave ka ndodhur në rrugën “Isa Boletini” në Prishtinë rreth orës 12:00. Policia pas pranimit të informatës ka...
  Vip25 Shkurt 2024
  Pas eliminimit të Albi Nakos dhe Arta Kabashit, shtëpisë së Big Brother Vip iu shtuan 3 banorë të rinj. Banorët më të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.